Radnički srušio Partizan !!! (VIDEO)

Košarkaši Radničkog uspeli su da velikim zalaganjem ali i pod imperativom pobede nadigraju šampiona ABA lige u utakmici koja im je bila veoma važna za plasman u ABA ligu naredne sezone.Aleksandar Ćapin se povredio, a Miljenović izneo veliki teret i iskoristio u potpunosti šansu. Sjajni Teriko Vajt.

Nakon završetka ABA lige, košarkaška Superliga Srbije je nastavljena velikim derbijem u Kragujevcu, gde je domaći Radnički savladao ekipu Partizana mts rezultatom 81:78.

Iako su mnogi mislili da će Beograđani ući sa manje žara u ovaj meč, ipak je Partizan delovao izuzetno snažno, spremno ali i motivisano. Na samom početku priliku u startnih pet su dobili Milutinov i Andrić, kao članovi Partizanove šampionske juniorske ekipe, koja je osvojila Juniorsku ligu Srbije u finalu savladavši večitog  rivala. Tako je Mihajlo Andrić počeo kao starter u svom rodnom gradu protiv Radničkog.

Na samom početku utakmice raspucani su bili i jedni i drugi. NA obe strane prštale su mrežice, a Teriko Vajt i Vladimir Lučić su bili više nego raspoloženi.

U drugoj deonici Teriko Vajt je nastavio da „sipa“ za tri poena imajući u jednom momentu maksimalan učinak u šutu za tri poena 6/6, dok je Lučića zamenio mladi Bogdanović.  Vodila se velika borba na centarskim pozicijama, a Uroš Nikolić je vrlo brzo ostao sam, jer je Danilo Mijatović napravio tri lične greške za oko pet minuta. Na poluvreme se otišlo prednošću Beograđana, a u nastavku se očekivalo rasplamsavanje košarke na obe strane terena.

U trećoj deonici Radnički je napravio odlučujuću razliku i sveo Partizan na svega 16 poena. Ćapin se povredio, pa je umesto njega sjajno zaigrao mladi Miljenović, čiji je svaki dobar potez nagrađen aplauzima sa tribina. Delio je asistencije u stilu mnogo iskusnijih igrača, a kada mu se dobrim i preciznim šutem pridružio Borisov, publika se podigla na noge i velika šansa je bila pred Kragujevčanima.

Lučić i Gordić su držali umorni Partizan u poslednjoj deonici, dok je sjajna odbrana uz raspoloženog Borisova odradila odličan posao za domaćine.

Ušlo se u „penal završnicu“ gde je Borisov odlično šutirao penale, tako da je Radnički, ispostavilo se rutinski, priveo utakmicu kraju. Ovo je bila veoma važna pobeda za domaćina, koji ima imperativ pobede u svakoj utakmici do kraja ligaškog dela Superlige, a i kasnije.

Najbolji u redovima pobedničke ekipe bio je Teriko Vajt sa 26 poena. Po 12 poena su postigli Nikolić, Borisov i Birčević, a Aleksandar Ćapin je do povrede ubacio osam koševa.

U ekipi Partizana, najraspoloženiji je bio kapiten Vladimir Lučić sa 20 postignutih poena, a uz njega raspoloženi su bili i Gordić i Bogdanović sa po 11 poena.

Hala: Jezero.
Gledalaca: 2500
Sudije: Maričić, Obrknežević, Mažić.

KK Radnički – KK Partizan mts 81:78 (22:23, 20:21, 21:16, 18:18)

RADNIČKI: Miljenović 4, Sinovec, Ćapin 8 (4as), Jović, Marković, Birčević 12 (6sk), Borisov 12 (3-4 za tri), Nikolić 12 (7sk), Krstović 2, Mijatović 5, Vajt 26, Vuksanović.

PARTIZAN: Andrić, Lovernj 5 (4sk), Milutinov 3, Vesterman 4 (3sk, 3as, 2izg), Gordić 11, Lučić 20, Bogdanović 11 (5sk), Gagić 9 (5sk), Musli 8, Čakarević, Đekić, Bertans 7 (0-2 za tri).