Radnički slavio u Šapcu

Drugu uzastopnu pobedu u Prvoj ligi Srbije ostvarile su košarkašice Radničkog. One su slavile na gostovanju u Šapcu, protiv istoimene ekipe, rezultatom 76:63 (15:16, 20:12, 16:21, 25:14), u okviru 5. kola.

Prvu ozbiljniju prednost na meču Kragujevčanke su ostvarile u 19. minutu, pri rezultatu 21:22, kada su napravile seriju 9:0 i povele sa 30:22. Sredinom druge deonice domaćin je uhvatio priključak (44:42), a u finišu treće deonice došao i do prednosti 48:49. Međutim, u naredna tri minuta Radnički pravi seriju 8:0 i stiže do vođstva 57:49, koju je uspešno sačuvao do kraja susreta.

Bojana Stevanović je sa 22 poena (12 skokova) i indeksom 35 briljirala je na meču, dok je Milica Cvetanović postigla 21 poen. U poraženom timu bolja od ostalih bila je Olga Stepanović, koja je upisala 17 poena.

Ovo je bio drugi vezani trijumf Kragujevčanki, koje su nakon tri startna poraza popravile skor i imaju sedam bodova, što je dovoljno za osmo mesto na tabeli.

U narednom, 6. kolu Prve lige Srbije, Radnički će na svom parketu dočekati ekipu beogradskog Partizana.