Radnički slavio u Novom Sadu

U utakmici 12. kola košarkaške Superlige Srbije košarkaši Radničkog savladali su Vojvodinu u Novom Sadu, rezultatom 85:78 (20:17, 24:16, 23:27, 18:18). Pobeda nedovoljna za bolji skor u medjusobnim duelima.

vosaRadnički je slavio u direktnom duelu protiv Vojvodine, ali je razlika od 15 poena u korist Novosađana iz hale „Jezero“ ipak ostala nedostižna.

Vojvođani će u sledećem kolu najpre gostovati Megi, a zatim im u goste dolazi Crvena Zvezda. Jedna pobeda iz ove dve utakmice će biti dovoljna za prolazak u plej-of.

Radnički će morati da pobedi obe utakmice do kraja, uključujući i poslednje kolo protiv Partizana, i da se nada kiksu Novosađana.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je Miloš Borisov sa 24 poena, a imao je i šest skokova, dok je Vojvodinu predvodio Marko Boltić sa 19 poena.

Nenad Miljenović je odigrao dobro, a zatim se osvrnuo na važnu pobedu:

Ostvarili smo veoma važnu pobedu. U utakmicu smo ušli jako dobro, sa dovoljno energije. Bilo smo bolji nego u mnogim utakmicama, što je u prvom poluvremenu dalo rezultata. Posle tog našeg vođstva od 11 poena, u drugom poluvremenu Vojvodina je pojačala odbranu. Jesmo se snalazili, ali smo i pravili neke greške u napadu, što nas je koštalo ubedljivije pobede. Sve u svemu, odigrali smo dobru utakmicu. Ova pobeda nas ostavlja u igru za ABA ligu. Dok god ima i teoretske šanse, kao što sada postoji, mi se nećemo predavati. Trenutno nam je najvažnija sledeća utakmica protiv Slobode. Sada se samo tome posvećujemo kako bismo opet pobedili.“

U sredu je na programu 13.kolo Košarkaške Superlige.

Izvor: KK Radnički