Radnički se ponovo mučio u komšiluku: Kragujevčani u taj-brejku slomili otpor „žilavih“ Milanovčana

Postalo je već nepisano pravilo da mečevi odbojkaša Takova i kragujevačkog Radničkog na parketu hale „Breza“ kraj Despotovice traju svih pet setova. Tako je bilo i u subotnjem okršaju ove dve ekipe na startu nove sezone u BPŠ Superligi Srbije. Baš kao i u prethodna dva duela, i ovoga puta je slađi deo kolača pripao Kragujevčanima, koji su slavili sa 3:2 (25:19, 20:25, 25:14, 21:25, 15:11).

Podmlađena ekipa Takova pokazala se kao „tvrd orah“ za Brđovićevu četu, koja je uz dosta muke i tone prolivenog znoja na kraju ipak uspela da opravda reputaciju favorita i pobedom započne novu prvenstvenu trku.

Već je početak prvog seta pokazao da Milanovčani neće tako lako istaći belu zastavu. Vodili su domaći sve do samog finiša ove deonice, kada su Šumadinci na talasu dobrih servisa Nikole Goića preuzeli rezultatski primat i rešili ovaj set u svoju korist rezultatom 25:19.

Gubitak uvodnog seta nije demoralisao domaće, već ih je naprotiv samo dodatno inspirisao da pruže još bolju igru u narednoj deonici. Razigrao se primač Marko Maksimović, koji je uz podršku iskusnog Božića i Okilića predvodio Milanovčane do izjednačenja u setovima – 25:20 (1:1).

Usledio je žestok odgovor Kragujevčana u trećem setu, koji su ovaj period igre dobili sa dvocifrenom razlikom (25:14), uz sjajnu rolu iskusnog Stoilovića sa šest osvojenih poena.

Umesto da domaćina dokrajče u četvrtom setu, Šumadinci su mu dopustili da se vrati u život. Blok Milanovčana delovao je kao Kineski zid za Brđovićeve izabranike u ovom setu, što se pokazalo ključnim za njegov konačan epilog – 25:21 za domaće i 2:2 u setovima.

Očekivano, odlučujući set doneo je veliku borbu na parketu hale „Breza“. Kragujevčani su bolje otvorili ovaj period igre, ali su Milanovčani na promenu strana otišli sa minimalnom prednošću (8:7). U finišu je do izražaja došlo iskustvo odbojkaša Radničkog, koji su na kraju rešili ovaj set u svoju korist sa 15:11 za konačnih 3:2.

David Krastev i Vuk Ivanković bili su najraspoloženiji u pobedničkom sastavu sa 19 poena, dok je Filip Stoilović osvojio poen manje – 18. Odličnu rolu pružio je i Nikola Goić sa 11 osvojenih poena.

Kod domaćina istakao se iskusni korektor Nemanja Božić sa 21 osvojenim poenom. Pratili su ga Radiša Stevanović sa 16 (7 blokova), Marko Maksimović sa 13 i Aldin Oković sa 10 poena.

Radnički će narednog vikenda, na prvenstvenoj premijeri pred svojim navijačima, ugostiti beogradsku Crvenu zvezdu.