Radnički se osvetio Jugoviću i zakazao okršaj sa „crno-belima“ u četvrtfinalu kupa

Rukometaši Radničkog uspešno su prebrodili uvodnu rundu Kupa prof. dr Branislav Pokrajac i pobedom nad ekipom Jugovića u Kaću, rezultatom 28:24 (16:13), izborili plasman u četvrtfinale, gde ih očekuje okršaj sa aktuelnim vicešampionom države, beogradskim Partizanom. Ujedno, Šumadinci su se ovim trijumfom uspešno revanširali nekadašnjem osvajaču Čelendž kupa za pređašnji poraz u prvenstvu.

Uvodni minuti meča pripali su domaćinu, koji je u 7. minutu imao dva gola „viška“ na svom kontu (4:2), ali su Kragujevčani u nastavku prvog dela igre uspeli da preuzmu rezultatsku kontrolu, te su na odmor otišli sa tri gola prednosti – 16:13.

Početkom drugog poluvremena Radnički izbija na maksimalnih „plus 7“ (23:16), ali potom upada u kontraritam, što domaćin koristi da se primakne na samo dva gola zaostatka (24:22). Nalet Kaćana zaustavio je sjajni Strahinja Đerić, koji je sa par izvanrednih odbrana podigao moral saigračima i trasirao svojoj ekipi put do konačnog trijumfa.

Miloš Barudžić bio je najefikasniji akter utakmice u „Hramu“ sa 10 postignutih golova, dok je na drugoj strani Nemanja Momčilović postigao gol manje (9).

Rukometaši Radničkog će u četvrtfinalu najmasovnijeg domaćeg takmičenja očekuje okršaj sa aktuelnim vicešampionom države, ekipom beogradskog Partizana. Ova utakmica, u kojoj će Kragujevčani imati prednost domaćeg terena, biće najverovatnije odigrana u sredu, 7. februara, u hali „Jezero“.