Radnički savladao Krku

Košarkaši Radničkog ostvarili su treću pobedu u ABA ligi pošto su u Kragujevcu, u meču 7. kola savladali ekipu Krke rezultatom 84:71, po četvrtinama  (26:14, 19:20, 17:20, 22:17).

Ovo je drugi vezani uspeh u Kragujevcu, čime je anuliran loš učinak sa početka sezone pred domaćim navijačima. Najnovijom pobedom, šumadijski ABA ligaš stigao je do učinka 3:4 kojim se vraća na put klupskih ambicija – pozicioniranje među šest najboljih ekipa na Jadranu.

Igrači Radničkog su morali dobro da oznoje dresove da bi stigli do bodova protiv neugodne Krke. Kragujevčani su sve vreme bili u prednosti, ali su imali i velike padove zbog čega je neizvesnost trajala skoro do samog kraja. A, glavni razlog za poraz u Jezeru, Krka mora da traži u izgubljenim loptama. Naime, gostu su prokockali čak 26 lopti.

Početak meča obeležile su agresivne odbrane na obe strane, ali se često prelazila granica faula. Krka nije ravnomerno rasporedila penale, pa je Jakov Vladović veoma brzo morao na predah zbog tri lične greške.

Sa druge strane, Borisov se raspucao, vezao pet poena i Radnički je sredinom prvog perioda poveo sa 10:2. Krka se dosta mučila u napadu, a domaćin to koristio i u sedmom minutu došao do dvocifrenog kapitala 17:7. Problemi gostiju su postali još veći kada je Rojc zaradio treću ličnu grešku, a Sinovec zakucao iz kontranapada i odveo Radnički na plus 12, na kraju prvog perioda (26:14).

Radnički je za četiri minuta druge četvrtine postigao svega dva poena, ali ni gosti se nisu proslavili. A, onda je Sinovec pogodio trojku, ubrzo su isto učinili Krstović i Marković, pa su Kragujevčani pobegli na 39:24 u 16. minutu. Najviše zahvaljujući Vladoviću gosti su tada konačno uspeli da vežu par dobrih napada, i smanje zaostatak na devet poena (34:43).

Posle velikog odmora, Radnički je ponovo upao u crnu seriju. Izabranici Miroslava Nikolića skoro četiri i po minuta nisu uspeli da probace loptu kroz obruč, a Krka je napravila seriju 9:0 i stigla na samo minus dva (43:45). Ali, gosti nisu uspeli dugo da prate korak. Nastavili su da gube lopte (21 na kraja treće četvrtine), a Radnički je to materijalizovao i u 30. minutu ponovo imao plus 10 (62:52). Ipak, gosti su bili daleko od kapitulacije, što su pokazali kada su smanjili na 59:64, posle poena Rojca. Radnički je odgovorio preko Ćapina i Sinoveca, pa je četiri minuta pre kraja ponovo bio na bezbednoj distanci (75:65). A, onda je Vajt pogodio trojku za 78:67 u 38. minutu i pitanje pobednika je bilo rešeno.