Radnički protiv Đerdapa u četvrtfinalu Kupa Srbije

Odbojkaši Radničkog igraće u četvrtfinalu kupa Srbije protiv najprijatnijeg iznenađenja Viner Štediša lige, ekipe Đerdapa iz Kladova, odlučeno je današnjim žrebom u beogradskom hotelu „M“.

Može se slobodno reći da odbojkaši Radničkog nisu imali sreće prilikom žreba i da su izvukli veoma teškog protivnika, koji im je već naneo poraz u šampionatu.

Đerdap igra sjajno ove sezone, predvođen iskusnim korektorom Draganom Svetozarevićem, koji ove sezone proživljava svoju drugu mladost i trenutno zauzima drugo mesto u Viner Štediša ligi, a u prethodnoj rundi kupa su bukvalno počistili ekipu Ribnice u Kladovu, sa maksimalnih 3:0.

Nema sumnje da izabranike Dejana Matića očekuje težak dvomeč, pogotovo posle naporne polusezone na tri fronta.

Prema propozicijama takmičenja u Kupu Srbije, u slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, plasman u polufinale će izboriti ekipa koja ima bolji set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, plasman na Finalni turnir će izboriti ekipa koja ima bolji poen količnik (pojedinačno za svaku utakmicu). U slučaju da je i poen količnik identičan o plasmanu u polufinale će odlučiti “zlatni set”.

U ostalim mečevima četvrtfinala, Vojvodina NS Seme, aktuelni pobednik Kupa Srbije gostovaće u prvoj utakmici u Pančevu protiv Borca iz Starčeva, Crvena zvezda će na megdan Spartaku u Suboticu, a Klek Srbijašume će dočekati Novi Pazar Junior.

Utakmice četvrtfinala Kupa Srbije igraju se 25. i 28. decembra, a prvi meč se igra u Kladovu.

“Iskreno, nisam zadovoljan žrebom, ali neko je morao da izvuče Đerdap. Nisam zadovoljan iz razloga što 21. igramo prvenstvenu utakmicu, 23. bi trebalo prvu u Kupu, a 27. drugu, što je tri za redom“,  rekao nam je posle žreba Miodrag Zagorac, direktor OK Radnički i dodao.

“Ako hoćemo da se takmičimo i budemo dobri, onda moramo i da pobedimo. Ko god da je pao, svejedno je. Doduše, lakše bi bilo sa svima ostalima, ali to je sport“.