Radnički prokockao priliku za brejk

Odbojkaši Radničkog poraženi su i u drugom meču polufinalne serije plej-ofa, pošto je Partizan i večeras u „Šumicama“ bio bolji od Kragujevčana rezultatom 3:2, po setovima 26:24, 19:25 25:21, 23:25 i 15:11.

U jednoj jako tvrdoj i rezultatski neizvesnoj utakmici, igrači Radničkog su prilično dekoncentrisanom igrom dozvolili protivniku da dođe do pobede, koja crno-belima širom otvara vrata ka željenom finalu.

Odbojkaši Radničkog su odlično ušli u ovaj meč i na prvom tehničkom tajm-autu imali prednost od 8:4, ali crno-beli dolaze vrlo brzo do izjednačenja. Radnički potom pravi seriju od pet uzastopnih poena, međutim, u finišu seta, crno-beli ponovo tope tu prednost Kragujevčana i stižu do preokreta, dobivši prvi set sa 26:24.

Partizan je poveo na početku drugog seta, ali odličnom igrom izabranici trenera Matića dolaze do preokreta i vođstva na prvom predahu (8:7). Nastavili su „đavoli“ sa dobrom igrom u nastavku seta i na drugi tehnički tajm-aut otišli sa šest poena prednosti (16:10). U tim trenucima je odlično funkcionisao blok Radničkog, kao i prijem, pa Kragujevčani lako materijalizuju svoju prednost do kraja deonice (25:19).

Treća deonica donosi mnogo bolje izdanje crno-belih, koji kontrolišu set od samog starta, dok su Kragujevčani loše funkcionisali u bloku, tako da crno-beli uspevaju da i ovaj period igre reše u svoju korist sa 25:21, i ponovo povedu u setovima (2:1).

Počeli su odbojkaši Radničkog dobro četvrti set i na prvi tehnički tajm-aut otišli sa minimalnom prednošću (8:7), ali ih je malo poremetila povreda skočnog zgloba kod Vladimira Čedića. Ipak, i pored povrede Čedića, Kragujevčani  dolaze do prednosti od 16:11, koju su, pak, vrlo brzo prokockali, pa su crno-beli došli do izjednačenja (17:17). Usledila je rezultatska klackalica, posle koje igrači Radnilkog uspevaju da dođu do celog plena i reše ovaj set u svoju korist (25:23), i tako izjednače rezultat u setovima (2:2).

Odluka o pobedniku je morala da padne u „zlatnom setu“, koji je u potpunosti pripao domaćinu, tako da su na kraju odbojkaši Partizana slavili u petom setu sa 15:11 i dobili i drugu rundu polufinalnog duela.

Najbolji pojedinac u redovima Radničkog bio je Vladimir Čedić, koji je do povrede nanizao 18 poena, a pratili su ga Radović sa 16 i Nemanja Stevanović sa 14 poena. Kod crno-belih centralna figura bio je Aleksandar Minić sa 23 poena, Nikolić je zabeležio 19, a Steljić 16 poena.

Radnički će u sredu 27. marta, pred svojim navijačima u „Jezeru“, tražiti šansu da pobedom ostane u igri za finale. Eventualna pobeda Partizana značila bi kraj sezone za Kragujevčane.

Partizan – Radnički 3:2 (26:24, 19:25, 25:21, 23:25, 15:11)

Dvorana: SC „Šumice“.