Radnički prokockao pobedu

Košarkaši Radničkog neprijatno su iznenadili porazom od Mega Vizure rezultatom 106:103 u utakmici 11. kola Superlige Srbije. Imajući u vidu dešavanja u prvom poluvremenu verovatno da niko nije mogao da nasluti konačan ishod, s obzirom da je posle početne prednosti domaćina, Radnički čvrsto držao sve konce igre u svojim rukama. Agresivnom odbranom i dobrim šutom iz igre, Kragujevčani su vrlo brzo došli do dvocifrene prednosti, koja je u jednom trenutku iznosila i 20 poena. Tokom treće četvrtine uporni mladi tim Mega Vizure je uspeo da znatno ublaži vođstvo Radničkog, a početkom poslednje deonice susreta i da preokrene rezultat. Do kraja susreta rivali su se smenjivali u vođstvu, a u poslednjem napadu Majkl Li je promašio šut za tri poena, time i petominutni produžetak, čime je beogradski tim došao do treće pobede u Superligi. U pobedničkom timu najefikasniji je bio Branko Milisavljević sa 22 poena, koliko je na drugoj strani postigao i Marko Čakarević.

U ostalim mečevima Metalac je u Valjevu savladao Crvenu zvezdu sa 106:94, Hemofarm je u Vršcu pobedio FMP sa 100:92, dok je Partizan ostvario ubedljiv trijumf u susretu sa OKK Beogradom rezultatom 84:56. Nakon 11. kola, Radnički je sa šest pobeda ipak zadržao treće mesto na tabeli, iza Partizana sa 10 i Hemofarma sa 9 trijumfa u domaćem prvenstvu.

U narednom kolu, u subotu od 19 časova, Radnički će u hali „Jezero“ igrati sa vršačkim Hemofarmom. Prema nekim predviđenjima, kragujevačkom timu bi dve pobede u poslednja tri kola omogućile da na kraju osvoji treće mesto, time i plasman u NLB ligu bez plaćanja kotizacije.