Radnički preslišao samouverene Poljake

Odbojkaši Radničkog zabeležili su večeras pobedu u prvom meču četvrtfinala Čelendž kupa, protiv poljske Delekte iz Bidgošća, sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:16, 28:26 i 25:16, posle 74 minuta igre.

Na taj način igrači Radničkog su pokazali zube samouverenim Poljacima, koji su u Kragujevac doputovali sa drugim timom i svega osam igrača u rotaciji, ponizivši ih u „Jezeru“ večeras i nateravši ih da se zamisle pred revanš meč u Poljskoj.

Odbojkaši Radničkog su od samog starta krenuli žestoko, tako da su prvi set prilično lagano i ubedljivo rešili u svoju korist, sa 25:16.

Drugi set je bukvalno predstavljao prekretnicu večerašnjeg meča.

Radnički je i ovu deonicu odlično započeo, imao tri poena prednosti u jednom trenutku, ali onda gosti prave brejk i prelaze u vođstvo.

Usledila je rezultatska klackalica, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali na kraju su ipak Kragujevčani bili prisebniji u finišu seta i rešili i ovaj period igre u svoju korist, sa 28:26.

Treći set je predstavljao čistu egzekuciju od strane domaće ekipe, koja je vrlo ubedljivo, baš kao i u prvom setu, materijalizovala odličnu igru tokom celog seta, dobivši ovaj period igre identičnim rezultatom kao i prvi set –  25:16.

Radnički je dobio prvo poluvreme, a na Kragujevčanima je da naredne srede, u dvorani „Lužnička“ u Bidogošću, još jednom pokažu svoj karakter i kvalitet, i na taj način zabeleže istorijski plasman u polufinale Čelenž kupa.

Radnički – Delekta  3:0 (25:16, 28:26, 25:16)

Dvorana: „Jezero“