Radnički preko Ribnice do polufinala Kupa Srbije

Odbojkaši Radničkog plasirali su se u polufinale ovogodišnjeg Kupa Srbije, pošto su sinoć posle velike borbe eliminisali kraljevačku Ribnicu u utakmici četvrtfinala sa 3:1 (24:26, 26:24, 29:27, 25:21).

Šumadijski derbi opravdao je očekivanja. Publika u „SBB Jezeru“ mogla je da uživa u jednoj kvalitetnoj i rezultatski neizvesnoj utakmici, u kojoj su nijanse prevagnule na stranu kragujevačkog tima.

Uvodni set nagovestio je veliku borbu na parketu „SBB Jezera“. Rezultatska prednost je uglavnom bila na strani gostujuće ekipe, ali se u sam finiš seta ušlo sa egalom (23:23). Na kraju su Kraljevčani imali deblje živce i dobili su ovaj set na razliku – 26:24.

Tokom drugog seta ekipe su se neprestano smenjivale u vođstvu. Radnički je u jednom momentu uspeo da se odlepi na četiri poena „viška“ (22:18), ali ni to nije bilo dovoljno da se slomi otpor borbenih „musketara“, koji su na krilima kapitena Todorovića došli do izjednačenja (24:24). Tada je popustila koncentracija igračima Ribnice, napravili su dve uzastopne greške i praktično poklonili ovaj set Kragujevčanima – 26:24.

Najviše uzbuđenja doneo je treći set, koji je baš kao i prethodna dva odlučen na razliku – 29:27 za Radnički. Bio je to prelomni momenat utakmice, koji je Kragujevčanima odškrinuo vrata polufinala.

Teško su igrači Ribnice podneli gubitak trećeg seta, pa je delovalo da će Radnički bez većih problema privesti meč kraju, posebno nakon ubedljivih „plus sedam“ u finišu četvrtog setu (21:14). Međutim, Kraljevčani su se iznenada trgli, prišli na samo dva poena zaostatka (23:21), ali više od toga jednostavno nisu mogli. Kragujevčani su dobili ovaj set rezultatom 25:21 za konačnih 3:1.

Najbolji pojedinci u redovima Radničkog su bili Ristić sa 20 i Blagojević sa 19 osvojenih poena, dok su kod gostiju najuspešniji bili Bojović sa 31 i Todorović sa 14.

Pored Radničkog, plasman u polufinale Kupa Srbije obezbedili su još i novosadska Vojvodina, Mladi radnik iz Požarevca i branilac trofeja Partizan.

Kragujevčani se sada okreću pripremama za meč 4. kola BPŠ Superlige Srbije protiv ekipe Novi Sad Maneks, koji se igra u subotu od 19 časova na parketu kragujevačkog „SBB Jezera“.

RADNIČKI – RIBNICA 3:1 (24:26, 26:24, 29:27, 25:21)

Hala: „SBB Jezero“.

RADNIČKI: Ivanković, Goić 13 (1bl), Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 2 (2bl), Milutinović 2 (1bl), Ristić 20 (5bl), Blagojević 19 (3bl), Matić, Radević 2 (1bl), Boharev, Stanojević, Kovač 15.

RIBNICA: Todorović 14, Bićanin 1, Mijajlović, Milovanović, Krsteski, Miljković, Milosavljević, Gajović 11 (1bl), Bojović 31 (1bl), Maričić, Živanović, Ražnatović 5, Stefanović 14 (3bl), Bekrić.