Radnički prekinuo niz poraza!

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca posle tri vezana poraza konačno su pobedili u SuperLigi, i to kao gost ekipu OKK Beograda sa 85:91, po četvrtinama 24:19, 14:24, 14:26, 33:22. Ovom pobedom se Radnički učvrstio na trećem mestu koje i naredne sezone vodi u NLB ligu, i u slučaju poraza Crvene zvezde u gostima protiv Hemofarma Kragujevčani će pobeći Beograđanima na dve pobede prednosti što bi, imajući u vidu raspored do kraja, bila možda i nedostižna razlika.

Radnički je pobedio dosta lakše nego što to konačan rezultat govori, ali početak meča pripao je OKK Beogradu. Oba tima su otvorila meč odličnim šutem iz daljine, Živković i Dunđerski sa jedne i Marković sa druge strane šutiraju za tri 3/3. Međutim, posle šuterski jako dobrog početka Markovića koji je podsetio na njegov najbolji deo sezone, došle su i dve izgubljene lopte u dva uzastopna napada, a zatim i promašen šut za tri poena, što je OKK iskoristio da se odlepi na +8. Radnički do kraja četvrtine najviše zahvaljujući preciznom izvođenju slobodnih bacanja uspeva da smanji prednost OKK Beograda. Rezultat na kraju prve četvrtine je bio 24:19.

U drugoj četvrtini nastavlja se sjajna šuterska partija prvenstveno Živkovića, dok jsu gosti posle 3 uzastopne trojke Markovića promašio narednih 5 šuteva iza linije 6,75m. Međutim, na sredini druge četvrtine Šulović i Miletić vezuju dve trojke, a Li zakucavanjem u svom stilu u sledećem napadu donosi prvu prednost na utakmici Radničkom, 33:32. Trener Ičelić pokušao je ovu veliku seriju da zaustavi tajmautom, ali nije uspeo. Problemi u organizaciji napada OKK Beograda su se nastavili, kao i serija iyabranika Miroslava Nikolića do velikih 12:0, kada ju je sa linije za slobodna bacanja prekinuo Lučić. Do kraja poluvremena uglavnom se igralo koš za koš, tako da je Radnički na odmor otišao sa 5 poena prednosti, 38:43. Najbolji kod domaćih bio je Živković sa 12 poena, i dobrim šutem za tri (4/7, iako je u jednom trenutku imao čak 4/5), dok je u gostujućem sastavu bio najefikasniji Marković sa 11 poena.

Radnički dobro otvara drugo poluvreme i serijom 7:2 dolazi do 13 poena prednosti. Šut koji je služio domaćina veći deo prvog poluvremena sada je potpuno stao, i OKK ima velike probleme da završi košem svoje napade. Stiven Marković nastavlja da postiže poene i u drugom poluvremenu, i već u trećoj četvrtini stiže do 20 poena, dok Majkl Li, koji je poput Markovića u slabijoj formi u SuperLigi, nastavlja svoju odličnu allround partiju. Njih dvojica su predvodili Radnički u ovom periodu koji je stigao do velikih 17 poena prednosti, 69:52, na kraju treće deonice, i tako praktično pre poslednje četvrtine rešio pitanje pobednika u ovom meču.

Međutim, posle maksimalnih 20 poena razlike na početku četvrte četvrtine, došlo je do velikog opuštanja Kragujevčana, što su igrači OKK Beograda iskoristili i neprekidno smanjivali prednost Radničkog. Gosti iz Kragujevca su u poslednjoj deonici izgubili ukupno 7 lopti, najčešće zbog greške u koracima. Mitrović se u ovom periodu igre potpuno razigrao, i uspeo čak da dovede OKK Beograd pred penal završnicu, što je izgledalo nemoguće samo par minuta pre. Na 18 sekundi pre kraja meča OKK Beograd je imao napad i zaostatak od samo 5 poena, ali je šut za tri poena promašio prvo Živković, a u sledećem napadu posle jednog iskorišćenog bacanja Lija i Dunđerski, tako da su gosti ipak posle problema koji su sami sebi napravili, i neverovatnih 33 primljena poena u poslednjoj četvrtini, odneli plen sa sobom u Kragujevac.

Igrač utakmice je svakako bio Majkl Li, sa 15 poena, 11 skokova, 5 asistencija, 3 osvojene lopte, 2 blokade i ukupnim indeksom 29, uz najefikasnijeg Markovića, koji je postigao 22 poena. Može se reći da je i igrač domaćih Mitrović obeležio ovaj meč, jer je takođe imao indeks 29 kao i Li, ali je on postigao i tripl dabl učinak, što nije pošlo za rukom nijednom igraču u SuperLigi ove sezone. Mitrović je skupio 22 poena, uz 11 skokova i 10 asistencija.