Radnički prejak za Ruse

Košarkaši Radničkog zabeležili su novi trijumf u okviru priprema za narednu sezonu. Na parketu „Jezera“ ubedljivo su savladali ekipu ruskog Avtodora rezultatom 95:75 (23:21, 29:17, 16:16, 27:21).

Ruska ekipa, predvođena bivšim NBA igračem Fortsonom, koji po imidžu neodoljivo podseća na nekadašnju zvezdu holandskog fudbala Edgara Davidsa, ipak nije mogla da se nosi sa znatno kvalitetnijim Kragujevčanima, koji su tako, posle poraza od Igokee u finalu turnira u Laktašima, nastavili sa serijom pobeda u prijateljskim mečevima. Radnički je i na ovom meču nastupio bez povređenog Marinovića.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i konstatno imali po 5-6 poena prednosti sve do finiša prve četvrtine, kada posle dve trojke Save Lešića Radnički dolazi do prvog vođstva na meču (21:18). Do kraja prvog perioda igre domaći su uspli da sačuvaju prednost i na prvi dvominutni odmor odu sa vođstvom od 23:21.

U drugoj četvrtini Kragujevčani dosta bolji. Trojkama Mlađana, Silija i Balmazovića, Radnički u 17. minutu utakmice uspeva da se „odlepi“ na „plus 13“ (41:28). Šumadinci su uspeli to vođstvo i da uvećaju u nastavku igre, ali su ipak svojim greškama u samom finišu ove deonice dozvolili ekipi Avtodora nekoliko lakih poena, tako da se na odmor otišlo vođstvom Radničkog od 52:38.

Treću četvrtinu Radnički započinje serijom 8:0 i dolazi do ubedljivih 60:38. Gosti uzvraćaju serijom 9:2, pa se u poslednju deonicu ušlo se vođstvom Kragujevčana od 68:54.

Na startu poslednjeg perioda Radnički trojkom Dimića i poenima danas vrlo raspoloženog Lešića pravi seriju 5:0, a na to se nadovezala i tehnička greška Fortsona, pa je Radnički jako brzo stigao do „plus 22“ (76:54), što je faktički bio kraj svih nada za goste. Na kraju meča na semaforu je stajao rezultat 95:75, u korist domaćina.

Najbolji pojedinac meča bio je krilni centar Radničkog Sava Lešić sa 29 poena. Sili je ubeležio 13, a Dimić 11 poena. Kod gostiju Toropov je ubacio 14, a Klinemnko 13 poena.

Radnički sada ide u Makedoniju, gde će 20. i 21. septembra učestvovati na turniru u Ohridu. Pored Kragujevčana učestvovaće makedonski i bugarski šampioni – MZT Skoplje i Lukoil.

RadničkiAvtodor 95:75 (23:21, 29:17, 16:16, 27:21)

RADNIČKI: Sili 13, Lešić 29, Jović 8, Jevtović 3, Janković 6, Mlađan 8, Dimić 11, Jaru 8, Stevanović 2, Balmazović 7.

AVTODOR: Vazdahalkin 7, Liholitov 9, Košanko, Sontnikov 11, Pratnikov 5, Klinemnko 13, Pavlenko, Forcson 5, Kagikov, Strepkov 11, Toropov 14.