Radnički „pregazio“ Vojvodinu!! (FOTO)

U ne dupke punoj dvorani Jezero, kako se očekivalo, kragujevački košarkaši dokazali svoj kvalitet i pobedili motivisanog protivnika iz Novog Sada, a čini se da je razlika na kraju mogla da bude i veća. Rezultat je glasio 76:64 u korist domaćih.

Na samom početku utakmice, pred oko hiljadu i po gledalaca, ali gledalaca svesnih važnosti utakmice i važnosti navijanja, domaći su krenuli sa veoma visokom petorkom, gde je uz Pavkovića na pleju, Majkl Skot igrao na poziciji beka šutera, dok su veliku skakačku trojku predstavljali Vuksanović, Birčević i Sajmon. U takvoj postavci, činilo se da pola evroligaških ekipa ne može da nadskoči Radnički, ali su se gosti dobro snašli i u brzoj igri uspeli da ispariraju sa 6 ofanzivnih skokova.

Ulaskom Dunđerskog umesto mladog Vujoševića, koji je odlično čuvao Pavkovića prvih pet minuta, Vojvodina dobija na organizaciji u napadu i održava pristojnu razliku od tri poena na kraju prve deonice. Igralo se brzo na obe strane terena i veoma snažno, u nekim situacijama i na ivici sportskog od strane gostiju,  sa puno preuzimanja u odbrani i dosta kontakta bez lopte.

Druga deonica je svakako deo igre koji je, ispostaviće se, prelomio utakmicu. Skot se razmahao nošen  hukom tribine, Sajmon je zakucavao „elej-ap – ove “ , a kada je, uz ovacije publike, u sada već prepoznatljivom maniru visokog igrača, džokera, u igru ušao Bobi Marjanović, te za nepuna dva minuta u igri postigao pet poena i dva skoka, bez promašaja, Radnički je krenuo da „gazi“ fizički veoma spremnog protivnika. Serija je nastavljena do neverovatnih 14:0 u korist domaćih, a uporedo sa košgeterskom, serija od 14:2 u skokovima je vinula domaćina na devetnaest poena viška.

Braca Milošević je u protivničkoj ekipi pokušavao solo akcijama da smanji razliku pred treću deonicu. Na odmor se otišlo sa „samo“ 49:34 za Radnički.

Drugo poluvreme Skot je počeo na poziciji krilnog centra, Sinovec, Marković, Pavković i Sajmon u sastavu. Veoma iskusna, pre svega kvalitetna, ali i uslovno rečeno „niska“ petorka Radničkog. Gosti su krenuli na “ sve ili ništa „, rešeni da maksimalnom požrtvovanošću izbore bar egal završnicu.

Drugo poluvreme se može nazvati odbrambenim. Stiven Marković je u poslednjoj deonici igrao najbolju odbrambenu košarku sezone, zasigurno. Vojvodina je u odbrani takođe bila na nivou. Gosti su sjajno branili pik, igrali na ivici faula, oštro, požrtvovano, sa puno sportskog i na ivici nesportskog bezobrazluka, verovatno pokušavajući da zbune damu-arbitra na ovoj utakmici, sudiju Jasminu Juras.

Bakić je ipak morao da uđe u igru i prosečnu visinu svoje ekipe malo uveća. Sudeći po zadacima koji se u statističkim parametrima ne vide, odigrao je, svakako, jednu od najboljih partija u Radničkom. Na drugoj strani, Radomir Marojević se probudio i bacio pod parket sav respekt prema domaćinu. Dao je svoj doprinos sa dosta iznuđenih faulova i pogođenih penala, ali su svi znali da su to bili poslednji trzaji gostiju.

Kako je filolozofija jugoslovenske košarke od profesora Ace Nikolića na ovamo, jaka odbrana, a u napadu „šta bude“, pri velikoj prednosti domaći su prvih pet minuta poslednje deonice igrali bez datog koša, ali i samo sa dva primljena poena. Pavković je ulaskom u igru i svojim iskustvom i kvalitetom smirio nepotrebne strasti uz dvocifrenu razliku, te su domaći polako krenuli da slave.

Publiku je na noge digao sjajni Majkl Skot, koji je zakucavanjem levom rukom uz zadržavanje na obruču, stavio „tačku na i“  kada je pobednik ove utakmice u pitanju, tri minuta pre zvuka sirene.

Ostaje utisak da je Radnički odigrao jednu od nakvalitetnijih utakmica u sezoni baš kada je to potrebno, te da je kvalitet sa papira itekako preneo na parket dvorane Jezero.

U sledećem kolu, košarkaši Radničkog imaće priliku da se revanširaju ekipi BKK Radničkog sa Crvenog Krsta, za iskorišćen loš momentum Radničkog i pobedu u Jezeru u prvom delu sezone.

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: oko 3000.
Sudije: Nešković, Glišić, Juras.
Osvojene lopte: Radnički 25, Vojvodina 4.
Izgubljene lopte: Radnički 12, Vojvodina 20.
Asistencije: Radnički 37, Vojvodina 11.
Lične greške: Radnički 28, Vojvodina 18.
Pet ličnih grešaka: Sinovec (Radniči).

RADNIČKI: Pavković 7, Sajmon 28, Birčević, Vuksanović 4, Skot 17, Sinovec, Marković, Nešović, Bratić 3, Marjanović 7, Mijatović, Bakić 10.

VOJVODINA: Milošević 16, Stojačić 11, Bunić 2, Zeković 5, Vujošević 3, Petković, Kužeta 7, Marković 8, Ivelja, Marojević 11, Đumić, Dunđerski 1.