Radnički poveo u polufinalnoj seriji posle maratona

U prvom polufinalnom meču između Radničkog i Vojvodine odigran je pravi odbojkaški maraton. Na kraju su uzdignutih ruku parket hale “Jezero” napustili domaći, koji su upisali prvi trijumf u seriji koja se igra na tri pobede.

Kragujevčani su dobili prvi set, ali su naredna dva izgubili. Činilo se tada da su Novosađani na dobrom putu da već na startu načine brejk i anuliraju prednost domaćeg terena koji ima Radnički.

Ipak, nisu tako mislili izabranici trenera Dejana Matića, koji igraju sve bolje i to bez operisanog Nemanje Radovića. Nije se domaćin predavao, zaigrao je mnogo bolje i stigao do izjednačenja. Peti set je bio izuzetno zanimljiv, igralo se poen za poen, sve do završnice. Presudilo je nekoliko grešaka gostujućeg tima, što je Radnički znao da iskoristi – 15:12.

Radnički – Vojvodina NS seme 3:2 (25:21, 18:25, 20:25, 25:22, 15:12)

Hala: „Jezero“.