Radnički poveo protiv Ribnice

Odbojkaši Radničkog su pobedom protiv Ribnice startovali u četvrtfinalu plej-ofa. Baš kao i pre dve nedelje, tada u borbi za bodove, “Đavoli“ su na svom terenu nadigrali Ribnicu sa 3:0, po setovima 25:21, 25:21, 25:23. Revanš-meč se igra u petak u Kraljevu.

Kraljevčani su bolje počeli, vodili na prvom tehničkom tajm-autu, ali je domaćin već na drugom obaveznom predahu imao nedostižnih 16:10. Ribnica je do kraja seta uspela samo da smanji razliku.

Drugi set Ribnica je ponovo bolje počela. Ovoga puta na oba tehnička tajm-auta imala je minimalnu prednost (8:7, pa 16:15). Međutim, Kraljevčani su u finišu pali u igri, Radnički je to iskoristio i duplirao prednost u setovima.

U trećem setu bilo je najuzbudljvije. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi domaćin u finišu stekao prednost od dva poena (21:19), koju je sačuvao do kraja seta.

Drugi četvrtfinalni meč igra se u petak, 14. marta, od 19 časova u Kraljevu.

Četvrtfinalna serija igra se na dve pobede. Eventualna majstorica igrala bi se u Kragujevcu.

Radnički – Ribnica 3:0 (25:21, 25:21, 25:23)

Dvorana: SRC „Jezero”.
Gledalaca: 200.
Sudije: Predrag Balandžić i Ivan Lazarević.
Trajanje meča: 81 minut.

RADNIČKI: Ćirović 16, Premović, Jovanović 6, Protić (libero), Premović, Vulović 13, Stevanović 1, M. Ilić, U. Ilić 12, Maksimović, Blagojević 8, Pantelić (libero). Trener: Predrag Srećković.

RIBNICA: Marinković 9, Stojsavljević 1, Usiljanin 3, Okošanović 15, Bojović 11, Močić (libero), Radović, Bićanin, Veljović, Milovanović, Radević 7, Škundrić (libero). Trener: Boško Mačužić.

U ostalim prvim utakmicama četvrtfinala plej-ofa za odbojkaše postignuti su sledeći rezultati:

Partizan – Đerdap 3:1 (22:15, 25:18, 25:21, 25:13)
Crvena zvezda – Mladi radnik 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 25:17)
Vojvodina NS seme – Spartak (Ljig) 3:0 (25:14, 25:17, 25:18)