Radnički „porodio“ pobedu u šumadijskom derbiju i izbio na čelo KLS karavana

Košarkaši Radničkog ne skreću sa pobedničkog kursa. Četa trenera Stevana Mijovića večeras je upisala svoj treći trijumf u nizu, a ukupno četvrti od početka povratničke sezone u Košarkaškoj ligi Srbije, savladavši na svom parketu kraljevačku Slogu u premijernoj utakmici 5. kola78:72 (7:16, 27:19, 29:21, 15:16). Šumadinci su ovom pobedom, makar privremeno, preuzeli lidersku poziciju na tabeli od prošlogodišnjeg osvajača KLS Zlatibora, koji svoj meč 5. kola sa novosadskom Vojvodinom igra u nedelju.

Trebalo je Kragujevčanima dosta vremena i živaca da slome otpor borbenih Kraljevčana, koji su u „Jezero“ došli sa čvrstom namerom da stave tačku na seriju od tri uzastopna poraza. Nakon mlakog početka utakmice, izabranici trenera Stevana Mijovića konačno su povezali konce igre u drugoj i trećoj četvrtini, da bi u poslednjoj deonici uspeli da zadaju završni udarac rivalu.

Malo toga je polazilo za rukom domaćim košarkašima u prvih deset minuta igre. Čitavih osam minuta Šumadinci su bili bez poena iz igre i da su gosti bili malo raspoloženiji u napadu, Radnički bi verovatno uvodnu deonicu okončao sa dvocifrenim zaostatkom.

Ovako Kragujevčani su u drugu četvrtinu ušli sa jednocifrenim „minusom“, koji su zahvaljujući nešto boljoj napadačkoj produkciji na početku ovog perioda igre uspeli da istope i pretvore u rezultatski „plus“. Mada je do završetka ove deonice rezultatska prednost uglavnom bila na strani kragujevačkog tima, gosti su na odmor ipak otišli sa minimalnom prednošću (35:34).

Rezultatske oscilacije potrajale su sve do finiša treće deonice, kada Radnički konačno uspeva da se odlepi na solidnih „plus 7“ (63:56). Međutim, ni to nije bilo dovoljno da se slomi otpor borbenih Kraljevčana, koji su sredinom poslednje četvrtine prišli na samo dva poena zaostatka (68:66). Ipak, dalje od toga gosti nisu mogli. Radnički je poenima Đorđa Milosavljevića, Alekse Čabrila i Amerikanca Treja Krofta „pobegao“ na „plus osam“ (76:68), što je bio maltene početak kraja za ekipu sa Ibra.

Kragujevački tim je do četvrte pobede u sezoni predvodio iskusni Milić Blagojević sa 19 poena, koji je odličnu podršku imao u Đuri Dautoviću sa 15 i Amerikancu Treju Kroftu sa 13 postignutih poena.

U gostujućem sastavu najraspoloženiji za igru bio je Bogdan Mikavica sa 18 poena, dok su Đorđe Simeunović i Srđan Krsmanović ubacili po 10.

I narednog vikenda košarkaši Radničkog biće domaćini, ovoga puta ekipi Čačka 94.