Radnički poražen u Zagrebu

U drugom kolu ovosezonske regionalne ABA lige, u veoma kvalitetnoj utakmici Cedevita savladala Radnički u Zagrebu i nastavila seriju bez poraza. Gostujući tim se probudio iz sna, i popravio igru u odnosu na drugo poluvreme protiv Olimpije. 86:68

U hali u Zagrebu je bila slaba poseta, malo gledalaca, kao da se očekuje glatka pobeda domaćih u Hrvatskoj. Šumadinci su „pustili ruku“ i sjajno šutirali, dok su igrači Cedevite pod budnim okom Bože Maljkovića „sipali“ lopte u reket i igrali bliže košu.

Prva deonica je bila otvorena, nakon prvih par minuta odmeravanja snaga, usledili su precizni šutevi i dobre akcije na obe strane. Mark Vortington je ulaskom Borisova u startnu petorku  dobio malo prostora, pa je ubacio dve trojke i sa 8 poena bio najefikasniji kod gostiju. Kod domaćina, Lukša Andrić je bio odličan u reketu i lako je izlazio na kraj sa gostujućim igračima, a onda je Maljković pojačao reket uvođenjem  Želabala koji je pravio još veće probleme Mutinim momcima.

Miroslav Nikolić je pokušao da uvođenjem Jovića odigra „1 na 1“ protiv 167cm visokog Grina, ali je u igru ubrzo ušao iskusni Ilijevski. Prva deonica je završena rezultatom 23:19 za domaće.

U pauzi, Sašo Pukl pokazuje tehničku treneru gostiju, što i nije uobičajeno za ovog arbitra, koji to radi skoro na svakoj utakmici.

Početkom druge deonice, domaći odlaze na deset poena viška, uz sjajan šut spolja i dominaciju u reketu. Na samom početku druge deonice, Mijatović i Dragojlović su zaradili po tri penala i tada se već videlo da kragujevački tim bez  klasične „petice“ ne može da se suprotstavi Želabalu i saigračima.

Cedevita je igrala veoma brzo u tranziciji, rešavala napade u prvih 10-ak sekundi, odlično skakala u napadu, dok su gosti promašili devet slobodnih bacanja za poluvreme i veoma lošim skokom doprineli da domaći vode na poluvremenu rezultatom 50:37.

Mnogo primljenih poena gostiju za poluvreme, raspoložen samo Vortington sa 16 poena, ostali dosta ispod te cifre. Kod domaćih, na poluvremenu je bio najefikasniji Vrajt sa 11 poena, uz njega Babić 8, Andrić i Želabal po 7 postignutih poena.

Radnički je zaigrao mnogo bolje u odbrani početkom drugog poluvremena. Ulaskom Emeninga gosti dobijaju i na skoku i sa raspoloženim Vajtom na kratko prilaze i na minus od samo četiri poena. Dača Mijatović je krenuo da utrčava „iza leđa“ i da pogađa sa penala, te su Šumadinci prilazili i smanjivali razliku.  Na kraju treće deonice gosti su prišli na sedam poena manjka, a Cedevita je u poslednji period ušla slabijom igrom nego u prvom poluvremenu.

Poslednja deonica je krenula veoma dobrom igrom Radničkog. Gosti nisu mogli da vežu dva – tri dobra napada i isto toliko odbrana, ne bi li stigli prednost, ali se videlo da mogu. Sudijski kriterijum vrlo čudan, činilo se da je više bilo faulova u napadu, nego u odbrani.  Dragojlović i Borisov su izašli na parket nakon skoro 20 minuta na klupi.

Cedevita je držala prednost od „plus sedam“, a onda je Brejsi Vrajt vezao dve trojke i Babić jednu, pa je Radničkom bilo veoma teško da se rezultatski vrati u meč.

Radnički je pogodio samo tri trojke na utakmici i promašio devet slobodnih bacanja, imao 11 skokova manje od domaćina koji je zasluženo dobio utakmicu.

Kod domaćih je najefikasniji pojedinac bio Brejsi Vrajt sa 24 poena (4/5 za tri ), Andrić 14, Babić 15 i Mikael Želabal sa 11 poena u 12 skokova. Kod gostiju, najbolji je bio Vortington sa 18 poena, a uz njega  Vajt 12 poena i Dača Mijatović deset.

KK Cedevita : KK Radnički  86:68 (26:19, 24:18, 14:20, 22:11)

Hala: Dom sportova – Zagreb  Gledalaca: 500.

Sudije: Pukl Sašo, Javor Davor, Majkić Mario.

KK Cedevita: Car, Rogić, Vrajt 24, Šuput 2, Babić 15, Andrić 14, Suton, Bilan 6, Ilijevski, Želabal 11, Grin 8, Baždarić 6.

KK Radnički: Miljenović 1, Sinovec 1, Jović 4, Marković, Emening 7, Birčević , Borisov 3, Krstović 8, Mijatović 10, Vajt 12, Dragojlović 4, Vortington 18.

U ponedeljak, 8. oktobra, Radnički u hali „Jezero“ dočekuje ekipu Igokee od 20h i 30 minuta.