Radnički poražen u Ljubljani

U utakmici 14. kola ABA lige, u Ljubljani je Olimpija ugostila ekipu Radničkog. U teškoj utakmici i velikoj važnosti rezultata za obe ekipe, gosti iz Kragujevca nisu uspeli da odnesu dva boda. Olimpija bolja u drugom poluvremenu.

KK Olimpija : KK Radnički 81:75   (20:18, 21:23, 18:13, 22:21.)

Krstović je bio u startnih pet, oporavio se potpuno od bolesti. Sa druge strane, a stranci su bil istandardni u postavi Olimpije.

U prvoj deonici, gosti su imali dosta problema pod samim košem, dosta promašenih poena iz reketa, ali je odlično služio šut van linije 6,75m. Slovenci  su dominirali u reketu i utakmica je bila u egalu. Stefan Birčević je bio sjajan sa postignutih 11 poena za isto toliko minuta.

Drugih deset minuta obeležio je Ratko Varda, koji je potpuno odradio ono što je neuspešno pokušao u Beogradu protiv crveno-belih,  nanizao 15 poena do poluvremena, ali je Blažić sa čak 24 poena uzvratio, 2 pa je poluvreme završeno egalom 41:41.

Procenat šuta spolja je opao ekipi Radničkog u nastavku utakmice i Muta Nikolić je bio pronuđen da izmenama traži rešenja. Ljubljančani vezuju 3 trojke i uz jednu polukontru stvaraju prednost od osam poena viška. 59:51 Nakon fantastičnog zakucavanja Teriko Vajta, u poslednju deonicu Olimpija ulazi sa 5 poena viška.

Stefan Birčević je nakon prve deonice ušao u igru u poslednjoj deonici i odigrao sjajno. Bojan Krstović pred sam kraj utakmice dobija tehničku grešku, a Jaka Blažić održava prednost domaćih od 5 poena. Sjajni Blažić je nastavio da pogađa, postigao čak 34 poena i skoro bez promašaja, te Radnički nije mogao da nađe rešenje za ovog sjajnog igrača.

KK Olimpija – KK Radnički 81:75   (20:18, 21:23, 18:13, 22:21.)