Radnički poražen u Ljigu

ok-radnicki-odbojka

Drugi poraz u sezoni doživeli su odbojkaši Radničkog, koji su u meču 3. kola Viner Štediše lige izgubili u Ljigu od Spartaka sa 3:1 (25:15, 22:25, 26:24, 25:18).

Domaćin je do prednosti u setovima stigao veoma lako, posle svega 21. minuta. Najviše zahvaljujući greškama domaćih igrača, Radnički je stigao do poravnanja rezultata u setovima, pa je ovaj period rešio sa 25:22.

U trećem setu, Ljižani su konstantno imali prednost od 3 do 5 poena. U završnici su imali vođstvo 23:19 i 24:22, ali su gosti došli do izjednačenja (24:24).

Ipak, nisu imali snage za potpuni preokret. Osvojio je Spartak naredna dva poena (26:24), zablistao je u tim trenucima Ognjen Duduj, čime su otvorena vrata pobede.

Sa 5:1, počeo je domaćin četvrti set, a u nastavku ovog dela igre, Spartak je držao konstantnu prednost, koju uporni gosti ipak nisu mogli da stignu.

Nedostajao im je bar jedan raspoložen krajnji napadač, jer su Uglješa Ilić, Vulović i naročito mladi Pavlović, bili lak plen za blok domaćih. U ekipi Spartaka, svi su igrali na mahove.

Možda je Radosavljević odskočio, jer je držao sjajan prijem servisa, ali i Duduj, koji je postavio šest blokova. Uopšte, bilo je to najbolje blokersko veče Spartaka.

Radnički sada ima dva poraza i uzt jednu pobedu ima tri boda i nalazi se u donjem delu tabele. Naredne subote, Radnički će u okviru 4. kola ugostiti ekipu Niš-a koja još uvek nije osetila gorčinu poraza.

Spartak – Radnički 3:1 (25:15, 22:25, 26:24, 25:18)