Radnički poklekao u taj-brejku

Odbojkaši Radničkog zabeležili su treći poraz u Viner Štediša ligi i time prekinuli seriju dobrih rezultata.

Večeras su, u dvorani „Jezero“, poraženi od ekipe Mladog radnika iz Požarevca, rezultatom 2:3, po setovima 21:25, 25:21, 25:22, 21:25 i 10:15.

Mladi radnik je već u prvom setu nagovestio veliku želju za pobedom u ovom meču, posle eleminacije iz Čelendž kupa u utorak. Posle prvog tehničkog tajm-auta, gosti su dodali gas i stekli pristojnu prednost, koju nisu ispuštali do kraja prvog seta, koji su dobili sa 25:21.

U drugi set Radnički je ušao znatno bolje, ali gosti nisu dozvoljavali Kragujevčanima da naprave neku osetniju razliku, tako da se do kraja seta vodila teška borba za svaki poen. Na kraju su odbojkaši Radničkog ipak održali prednost i dobili set sa 25:22.

Treći set opet protiče u boljoj igri Kragujevčana, koji su na drugi tehnički tajm-aut otišli sa četiri poena prednosti (16:12) i na kraju rešili ovaj set u svoju korist rezultatom 25:22.

Tada se učinilo da je Radnički prelomio meč i da će zabeležiti novu pobedu, protiv izuzetno borbenih Požarevljana.

I četvrti set je Radnički dobro počeo, vodio 8:7 na prvom tehničkom tajm-autu, a onda su domaći odbojkaši, da li zbog umora usled gustog rasporeda protekle dve nedelje, jednostavno stali. Mladi radnik je preokrenuo rezultat i povećavao prednost, koja je u jednom trenutku iznosila čak pet poena prednosti, tako da je četvrti set pripao Požarevljanima (25:21).

Došlo se do taj-brejka, koji su gostujući odbojkaši, sigurnom igrom od početka, rešili u svoju korist sa 15:10 i tako ostvarili veoma važnu pobedu na teškom gostovanju.

Odbojkaši Radničkiog imaju za čim da žale. Imali su utakmicu u svojim rukama, ali su u odsudnim trenucima podbacili i dozvolili protivniku da uzme dva boda.

Radnički je posle ovog kola ostao na deobi 3. mesta sa ekipom Mladog radnika, a u sledećem kolu gostovaće ekipe Spartaka iz Ljiga.

Radnički – Mladi radnik 2:3 (21:25, 25:21, 25:22, 21:25, 10:15)

Dvorana: „Jezero“.