Radnički pobedio u Novom Sadu

U petak uveče, u maloj sali SPC Vojvodina, izuzetno motivisana domaća ekipa Vojvodine Srbijagas, u prvom kolu košarkaške lige Srbije, igrala egal utakmicu sa Kragujevčanima, ali  ruka je zadrhtala u poslednjim momentima, te su gosti osvojili važne bodove 86:88 (24:16, 26:25, 17:28, 19:19.)

Svakako se očekivala  zanimljiva utakmica, ako se ima u vidu kako je Radnički pobedio u Kupu. Novosađani su silno motivisani da igraju Jadran dogodine, te su sa tom mišlju veoma jako krenuli od samog početka. Gosti su delovali opušteno, delimično potcenivši protivnika.

Prva deonica je donela izuzetnu borbenost i veću želju domaćina koji su igrali raznovrsno u napadu, blago najprimetniji je kao po običaju bio Braca Milošević koga je bilo na svim delovima parketa. Vojvodina je forsirala brzu igru, sa dosta trčanja i agresivnosti.

Domaći su imali 16 skokova u toj prvoj deonici(od toga 6 u napadu), a ako se doda i izuzetno visok procenat šuta iz igre i sa penala, Radnički je dobro i prošao sa 24:16 posle prvih deset minuta.

Vladimir Vuksanović je čovek koji u ovakvim utakmica može dosta da doprinese svojim iskustvom, te njegovim ulaskom, na početku druge deonice, Radnički pravi seriju 6:0 i vraća se rezultatski. Sajmon je, dobro čuvan na niskom postu, pogađao sa distance.  Onda je u igru ušao bivši igrač Kragujevčana, Stefan Stojačić, koji je sa tri vezane trojke  vraća Vojvodinu na deset poena viška u odnosu na protivnika 42:32.

Sajmon nije mogao ozbiljnije da doprinese u prvom poluvremenu, odlično je čuvan, udvajan, te su igrači spoljne linije Radničkog i povremene ukradene lopte održavali rezultat, u smislu da je Vojvodina odigrala fenomenalno prvo poluvreme.

Domaći su postigli 50 poena, uz visok procenat šuta, 24 skoka (9 u napadu), a ako se tome pridoda i sedam promašenih penala gostiju, onda je 50:41 na poluvremenu i dobar rezultat za goste.

Drugo poluvreme je donelo veću agresivnost igrača Radničkog, a i Muta je reagovao, te je ulaskom Birčevića i Skota, pojačan skok gostiju. U prvom delu treće deonice, Radnički pravi seriju 7:0 i vraća se u potpunosti u utakmicu.  Polaganjem Birčevića, gosti prelaze u vođstvo od pola koša u 27. minutu meča. 61:62. Petom trojkom, kapiten Pavković završava treću deonicu za 28. poen gostiju u istoj, te donosi prednost  svom timu od 67:69 na početku poslednje deonice.

Boris Bakić je krenuo da probija prvu liniju odbrane Vojvodine početkom poslednje deonice i rezultat je bio u egalu. Tehnička greška klupi domaćih vratila je prednost gostima. U sledećem napadu Marković(Vojvodina) pogađa trojku „preko ruke“, na drugoj strani Marković(Radnički) vraća trojku na izlasku iz pika.  Dosta čvrsta igra na obe strane u poslednjoj deonici, dosta faulova, promašenih penala, igra bez „lakih“ poena, i pozicioni napadi na obe strane.

Sam kraj utakmice doneo je penal završnicu i kojoj su se iskusniji gosti bolje snašli, te odneli važne bodove iz Novog Sada.

KK Vojvodina Srbijagas – KK Radnički  86:88 (24:16, 26:25, 17:28, 19:19)