Radnički „patosirao“ Krajovu u završnici za infarkt

Prava triler završnica viđena je u prvoj utakmici šesnaestine finala CEV kupa između kragujevačkog Radničkog i rumunske Krajove na parketu hale „Jezero“. Nakon maratonskih 134 minuta igre i velike rezultatske neizvesnosti u taj-brejku pobedi su se radovali Kragujevčani, koji su stekli minimalnu prednost pred revanš u Krajovi za šest dana – 3:2 (23:25, 25:18, 25:17, 21:25, 30:28).

Odavno kragujevačka publika nije prisustvovala jednoj tako uzbudljivoj i rezultatski neizvesnoj utakmici u „Jezeru“. Šumadinci su nakon tesno izgubljenog prvog seta sjajnom igrom u drugoj i trećoj deonici preokrenuli rezultat u svoju korist, ali nisu imali dovoljno snage da dotuku protivnika u četvrtom setu. Utakmica je potom ušla u taj-brejk, koji je potrajao rekordnih 35 minuta, a okončao se tek nakon što je Radnički došao do tridesetog poena.

Uvodni period igre obeležila je velika rezultatska neizvesnost, koja je trajala sve do same završnice seta, kada su gosti pri rezultatu 20:20 napravili seriju od četiri vezana poena, od toga dva blokom, i došli do četiri set lopte. Borbeni Kragujevčani su uspeli da spasu tri, ali ne i četvrtu set loptu, pa su gosti poveli sa 1:0 u setovima – 25:23.

Nije gubitak prvog seta demoralisao Šumadince, već ih je, naprotiv, samo dodatno stimulisao da pruže još bolju igru u nastavku meča. Brđovićeva četa je delovala prilično nadmoćno u drugom setu koji je dobila rezultatom 25:18, dok je još ubedljiviju igru pružila u trećoj deonici, u kojoj je slavila sa 25:17.

I kada se očekivao konačan krah rumunskog predstavnika u CEV kupu, ekipa trenera Danuta Paskua se iznenada prenula i osvajanjem četvrtog seta uvela je meč u taj-brejk – 25:21.

Tek tada je usledila prava drama u „Jezeru“. Gosti su prvi došli u situaciju da meč reše u svoju korist, da bi potom Šumadinci prokockali četiri uzastopne meč lopte. Nakon ukupno sedam ispuštenih meč lopti odbojkaša Radničkog i jednoj više ekipe Krajove, pitanje pobednika rešio je snalažljivi Vuk Milutinović, koji je nakon silovitog servisa Bugarina Krasteva i ne baš idealnog prijema libera gostujuće ekipe Diakoneskua doneo odlučujući poen kragujevačkom timu.

Bugarski internacionalac David Krastev bio je najefikasniji akter utakmice sa 24 osvojena poena. Pratili su ga Filip Stoilović sa 17, Vuk Ivanković sa 16 i Nikola Goić sa 15 osvojenih poena, od toga šest blokom.

U gostujućem sastavu prednjačio je srpski internacionalac i nekadašnji prvotimac Radničkog Milan Krstić sa 18 poena, dok su Tim Štor i Havijer Himenez osvojili po 15 poena.

Revanš meč je na programu naredne srede u Krajovi. Prema propozicijama takmičenja Krajova će direktno u osminu finala ukoliko trijumfuje sa 3:0 ili 3:1, dok bi se u slučaju da rumunski predstavnik slavi sa 3:2 igrao „zlatni set“ do 15 poena.