Radnički overio drugu poziciju

Pred malobrojnom publikom u hali pored bubanjskog Jezera, u petak uveče kragujevački  košarkaški superligaš, teže nego što se očekivalo, savladao ekipu vršačkog Hemofarma. Gosti su pokazali da su dosta podigli formu u odnosu na igre od pre nekoliko nedelja, kada su ih svi otpisivali. 92:89 (22:22, 25:24, 24:21, 21:22)

Jubilarnom desetom pobedom u regularnom delu Agroživ lige kragujevački košarkaši su obezbedili drugu poziciju na tabeli, te prednost domaćeg terena u polufinalnim duelima u plej-ofu, a prva utakmica se igra  27. maja  u Kragujevcu.

U otvorenoj utakmici sa dosta postugnutih koševa, u domaćoj ekipi dosta „dvocifrenih“ poentera, a svi igrači koji su ulazili u igru su se „upisali“ u strelce. Egal utakmica skoro svih četrdeset minuta, domaći prave malu razliku u poslednjih pet minuta i upisuju pobedu i nove bodove.

Miljan Pavković je vratio formu, Radnički je odigrao odlično u napadu, sa čak 26 asistencija i dosta raspoloženih igrača, čini se da se utakmica nije mogla izgubiti. Međutim, nešto slabije izdanje u odbrani, dosta primljenih poena kod kuće, doduše, uz visok procenat šuta iz igre gostiju (52% – koliko ima i Radnički) bez pritiska, imperativa pobede i sa iskusnom i kvalitetnom spoljnom linijom.

Radnički je iskontrolisao skok u drugom poluvremenu, a 11 skokova  u napadu pokazuju da je utakmica bila važna za domaće.

Najraspoloženiji u domaćoj ekipi bili su Majkl Skot sa 19 poena (7/10 za dva poena) i kapiten  Pavković,  sa 11 poena i sedam asistencija. Dvocifreni su bili još i Sajmon sa 13 poena, Vuksanović sa 12 postignutih koševa i Marjanović i Boris Bakić sa po deset poena.

Kod „farmaceuta“ najefikasniji je bio Mladen Jeremić sa 20 poena. Pratili su ga Bojan Bakić sa 18 poena i šest asistencija i Lalović sa 17 poena. Najbolji krilni centar u svom uzrastu pre dve godine na prvenstvu Evrope, Luka Mitrović, dodao je 8 poena i osam skokova.

KK Radnički – KK Hemofarm ŠTADA  92:89 (22:22, 25:24, 24:21, 21:22)

Dvorana: Jezero.
Gledalaca: 1000.
Sudije: Vojinović, Pecelj (Novi Sad), Vorkapić (Beograd).
Osvojene lopte: Radnički KG 4, Hemofarm Štada 4.
Izgubljene lopte: Radnički KG 9, Hemofarm Štada 10.
Asistencije: Radnički KG 26, Hemofarm Štada 12.
Lične greške: Radnički KG 19, Hemofarm Štada 21.

RADNIČKI KG: Pavković 11, Sajmon 13, Marković 4, Birčević 3, Nešović 4, Bratić 3, Vuksanović 12, Marjanović 10, Skot 19, Mijatović 3, Stojačić, Bakić 10.

HEMOFARM ŠTADA: Dangubić 4, Cvetanović, Krstić, Mitrović 8, Otašević 10, Gagić, Šutalo 8, Bakić, Lalović 17, Jeremić 20, Milošević.

Utakmicu poslednjeg kola Superlige Srbije Radnički će igrati u sredu 23. maja od 19 časova (prenosi na TV Arena Sport i RTS) protiv Crvene Zvezde DIVA, u Pioniru.