Radnički ostaje u trci za Evropu

Košarkaši Radničkog zabeležili su veoma važnu pobedu u meču 22. kola ABA lige. Kragujevčani su kao gosti savladali hrvatskog šampiona ekipu Zagreba rezultatom 81:76 i popravili utisak posle nedavnog poraza od Cedevite.

Ekipa trenera Miroslava Nikolića odlično je otvorila večerašnji susret. Tokom čitavog prvog dela igre konstantno je bila u vođstvu i prvih 20 minuta je rešila u svoju korist sa 41:30.

Domaći igrači uporno su pokušavali u nastavku utakmice da uhvate priključak. To im je i uspelo sredinom treće četvrtine. Ušlo se u egal završnicu u kojoj se bolje snašla naša ekipa i na kraju zasluženo slavila sa 81:76. Pobeda nad Zagrepčanima je veoma vredna jer ostavlja Radnički u trci za Evropu, a pritom je ostvarena bez Stivena Markovića i Stefana Sinoveca, koji su povređeni.

Zagreb – Radnički   76:81 (18:26, 12:15, 30:22, 16:18)