Radnički okrenuo Kikinđane u finišu i plasirao se u polufinale kupa

Treću godinu zaredom rukometaši Radničkog izborili su plasman u polufinale nacionalnog kupa. Kragujevčani su posle velike borbe i rezultatskog preokreta u završnici uspeli da savladaju ekipu Kikinde Grindex u utakmici četvrtfinala najmasovnijeg domaćeg takmičenja – 30:28 (15:18).

Baš kao i u prethodnom prvenstvenom okršaju sa Kikinđanima, izabranici trenera Žikice Milosavljevića su i ovoga puta naišli na žestok otpor goropadnog domaćina, kome je malo falilo da „saplete“ Kragujevčane na putu ka samoj završnici kup takmičenja. Sve do 57. minuta rezultatska prednost bila je na strani Kikinđana, a onda su Šumadinci u samoj završnici meča uspeli da načine veliki preokret vredan plasmana u polufinale najmasovnijeg domaćeg takmičenja.

Domaćin je tokom čitavog prvog poluvremena konstatno držao rezultat pod svojom kontrolom, održavajući prednost od 3-4 gola razlike. Kragujevčani su u jednom trenutku uspeli da priđu samo gol zaostatka (14:13), ali su na odmor ipak otišli sa minusom od tri gola (18:15).

Uzalud su rukometaši Radničkog pokušavali da sustignu vođstvo Kikinđana u drugom poluvremenu. Najviše što su mogli, to je da priđu na dva gola zaostatka (20:18), ali su posle tri nerealizovana kontranapada omogućili domaćinu da se vrati na „plus 4“ (25:21). U momentima kada je delovalo da će četa trenera Žikice Milosavljevića na severu Banata okončati svoje ovogodišnje učešće u nacionalnom kupu, usledio je veleobrt. Šumadinci su tri minuta pre kraja utakmice uspeli da poravnaju rezultat (27:27), da bi potom režirali rezultatski preokret vredan plasmana u narednu rundu kup takmičenja (30:28).

Miloš Barudžić bio je golgeterski najraspoloženiji u pobedničkom timu sa devet postignutih pogodaka, dok je Filip Grubor mrežu Kikinđana tresao šest puta. Na suprotnoj strani istakli su Nikola Vrgović sa deset i Dušan Ilijin sa devet pogodaka.

Nakon uspešno okončane epizode u Kupu prof. dr Branislav Pokrajac, rukometaši Radničkog vraćaju se prvenstvenim obavezama. Kragujevčane već u subotu očekuje gostovanje ekipi Topličanina u Prokuplju, u utakmici 17. kola ARKUS lige.

KIKINDA GRINDEX – RADNIČKI 28:30 (18:15)

KIKINDA
Dvorana: SC “Jezero“.
Gledalaca: 150.
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić.
Sedmerci: Kikinda 6 (5), Radnički 4 (4).
Isključenja: Kikinda 10 min, Radnički 6 min.

Kikinda: Balaban,Kukić, Stojanović 2, Vidović, Kostić, Trninić, Miškov, Šijan 5, Vrgović 10, Panić, Rakić 2, Komarek, Ilijin 9, Gaćinović (12 odbrana).

Radnički: Maljević,Grubor 6, Stanisavljević 5, Prodanović, Mutavdžić 1, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 4, Barudžić 9, Knežević, Utvić, L. Đerić 3, Stanojev 2, Vasiljević, Jovanović, Zlatanović (7 odbrana, sedmerac).

Igrač utakmice: Marko Gaćinović (Kikinda)