Radnički odoleo Partizanu

Rukometaši kragujevačkog Radničkog osvojili su bod na gostovanju beogradskom Partizanu u utakmici 13. kola plej-ofa ARKUS lige Srbije – 27:27 (14:13).

Iako su naspram sebe imali favorizovanog domaćina, koji je u ovaj meč ušao sa imperativom pobede, Kragujevčani su hrabrom i strpljivom igrom uspeli da se domognu boda, a malo im je nedostajalo da se u srce Šumadije vrate i sa celim plenom.

Radnički je diktirao ritam tokom čitavog prvog poluvremena, bio uvek za korak ili dva ispred „crno-belih“ i na odmor je otišao sa minimalnom prednošću od jednog gola (15:14).

Beograđani su bolje ušli u drugi deo susreta i posle devet minuta nastavka igre stekli prednost od četiri gola (19:15). Ipak, nisu Šumadinci dozvolili da utakmica skrene u neželjenom pravcu, pojačali su tempo i u vrlo kratkom vremenskom intervalu rezultat doveli u egal (20:20).

Novi nalet „crno-belih“ usledio je u finišu utakmice, kada su učenici Nenada Maksića poveli sa 26:24, ali su Kragujevčani i ovoga puta smogli snage da uzvrate, da bi pogotkom Utvića u poslednjem minutu utakmice došli nadomak pobede (27:26).

Imali su izabranici Miloša Sretenovića priliku da dokrajče rivala, ali je nisu iskoristili. Partizan je u završnim trenucima meča pogotkom Dimitrijevića uspeo da stigne do izjednačenja (27:27), što je ujedno bio i konačan rezultat ovog interesantnog susreta u hali na Banjici.

Najefikasniji u taboru Radničkog bio je Nemanja Vuković sa 10 postignutih golova, dok je na drugoj strani prednjačio Aleksa Maksić sa 8.

Uoči poslednjeg kola i duela sa kostolačkim Rudarom u „SBB Jezeru“, rukometaši Radničkog nalaze se na začelju plej-of tabele sa 5 osvojenih bodova.

Đorđe i Miloš Jevtić.
Sedmerci: Partizan 4 (2), Radnički 3 (2).
Isključenja: Partizan 10 min, Radnički 10 min.

PARTIZAN: Mihajlov, Dragović 1, Bajčeta 1, Grubić 1, Varga, Ivanović 6, Trnavac (15 odbrana), Gojković, Mićić, Gudurić, Dimitrijević 5, Maksić 8, Petrić 1, Pižurica, Bojanić 3, Nešić 1.

RADNIČKI: Vuković 10, Stošić, Prodanović 3, Mutavdžić, Petrović 1 (12 odbrana, 2 sedmerca), Kasalović, Barudžić 2, Knežević, Utvić 3, Stevanović, L. Đerić 2, Stanojev 3, Bogdanović 3, S. Đerić.

Igrač utakmice: Ivan Dimitrijević (Partizan).