Radnički obezbedio plej of

Košarkaši Radničkog su u dvorani „Jezero“ savladali Hemofarm rezultatom 67:63 i tako osigurali treću poziciju koja vodi u NLB ligu bez vajld karte koja košta 150.000 evra. Ovo je sedma pobeda Radničkog, a šesti poraz Hemofarma. U 13. kolu Radnički gostuje Metalcu u Valjevu, dok Hemofarm u Hali Milenijum igra sa OKK Beogradom..

Majkl Li je bio najraspoloženiji sa 19 poena, uz njega dvocifrene je bio još samo Marko Čakarević koji je upisao 11 poena. Kod Vrščana se istakao Ivan Maraš sa 15 koševa, dok su po 13 zabeležili Šutalo i Krstović.

Prvu četvrtinu dobio je Hemofarm sa 25:23, ali je u drugoj Radnički mnogo boljom odbranom došao do tri poena prednosti. Najbolji igrač u prvih 20 minuta je Majk Li koji je postigao 16 poena (2/2 za 1, 4/5 za 2, 2/4 za3), Mijatović i Čakarević postigli su po sedam poena.

Neizvesna borba viđena je i u nastavku, Radnički je grčevito čuvao svoju prednost, pa su posle 30 minuta imali plus pet, 59:54. U poslednjem kvartalu veđen je izuzetno mali broj poena, ukupno 17! Hemofarm je rešio poslednji 10 minuta u svoju korist 9:8, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.

Radnički – Hemofarm   67:63  (23:25, 17:12, 19:17, 8:9)

Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 2.000.
Sudije: Nešković, Glišić, Peulić.

RADNIČKI: Li 19, Miletić 8, Jereminov 3 (6 as), Marković 7 (5 as), Mijatović 9, Gedfors 3, Šulović 2 (9 sk), Čakarević 11, Stojačić 5 poena.

HEMOFARM: Pavković 3 (8 as), Lambuić 4, Krstović 13, Šutalo 13, Savović 1, petrović 2, Jeremić 9. Maraš 15, Anđušić 3, Mitrović (7 sk).

Izvor: košarka24.com