Radnički najbolji u Ohridu

U finalu turnira u Makedoniji, Radnički bolji od domaćeg MZT-a posle produžetka, 88:90 (24:22, 18:20, 13:18, 23:18, 10:12)  i tako osvojio novi trofej u okviru priprema za novu sezonu.

Za MVP-a turnira proglašen najiskusni u redovima gostiju iz Kragujevca, plej Radničkog Marko Marinović, dok je najbolji poenter bio novajlija Jaru sa ukupno 38 poena na turniru.

Prva četvrtina igrala se u punom egalu, a u drugoj četvrtini dolazi do potpunog preokreta odnosa snaga s početka. Makedonska ekipa ima seriju 6:0 za preimućstvo 30:24. Jaru beleži prve poene za Kragujevčane tek u 13. minutu.  Međutim, Radnički uspeva da do samog isteka dvadesetog minuta izjednači rezultat na 42:42.

Drugi deo susreta bolje otvara MZT. Adut trenera Nikolića u ovim minutima je Lešić koji ima vezane poene, Jović vraća preimućstvo na 67:69, a uvećava ga Jaru sa četiri poena u nizu za 68:73 u 37. minutu. Ipak, Šumadinci dopuštaju mini-seriju suparniku 4:0 za egal i posle 40 minuta – 78:78, pa se ušlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta Radnički kreće furiozno. Serijom 6:0 dolazi do 78:84.

Jović trojkom ne uspeva da se revanšira i reši pitanje pobednika 33 sekunde pre kraja, ali to mu polazi za rukom sedam sekundi pre isteka produžetka. Ruka mu nije zadrhtala pri izvođenju penala, stvara 88:90 što je bio i konačan rezultat. MZT ne uspeva da se vrati u meč nakon završnog tajm-auta, pa pehar odnose Kragujevčani.

Radnički je tako osvojio i drugi trofej na pripremama, a u borbu za treći krenuće put Podgorice gde će mu 25. i 26. septembra rivali biti tri crnogorske ekipe: Budućnost, Sutjeska i Lovćen.

MZT – RADNIČKI 88:90 (24:22, 18:20, 13:18, 23:18, 10:12)