Radnički nadjačao Hemofarm!

Košarkaši Radničkog zabeležili su šestu uzastopnu pobedu kod kuće. Drugi put ove sezone savladan je Hemofarm rezultatom 66:59, po četvrtinama (22:16, 18:21, 12:11, 14:11). Radnički je posle ovog kola usamljen na šestom mestu, sa pozitivnim bilansom od 12 pobeda i 11 poraza, i ostaje druga najbolja srpska ekipa u ovom takmičenju.

Radnički je vodio gotovo od prvog do poslednjeg minuta meča, a ta prednost je iznosila najviše 12 poena u par navrata. Utakmica je bila dosta rastrzana, obe ekipe su bile sputane važnošću meča, te je na obe strane bilo igrača koji su bili daleko ispod svog uobičajenog učinka.Od početka meča Radnički se trudio da nametne svoj ritam, i Stiven Marković, Majkl Li i Vladan Vukosavljević su poenterski nosili ekipu od samog starta. Ipak, druga lična greška koju je zaradio već u petom minutu meča, kao da je odsekla Markovića, te je ekipa Radničkog stala u napadu, a probleme sa organizacijom napada trener Nikolić je pokušao da reši zamenom plejmejkera-Vukašin Aleksić zamenio je Stivena Markovića. Ipak, sa izlaskom Markovića problemi u napadu se nisu rešili, Aleksićeva saradnja sa Vukosavljevićem nije bila tako dobra, koji je čak bio izblokiran par puta od strane Džordana i Božovića, koji su u tim trenucima odlično čitali pick’n’roll igru Radničkog, koja je jedno od njegovih najvećih oružja. Obe ekipe, inače poznate po svom dobrom šutu za tri poena, su jako loše šutirale za svoje standarde, a u tome su prednjačili Li sa jedne i Savović sa druge strane, ali su takođe obojica bili nerešive enigme za svoje čuvare ispod koša. Radnički, iako nije ispuštao prednost do poluvremena, nije uspeo na napravi veću razliku, već je Hemofarm u nekoliko navrata pravio serije, i tako se približavao. Nosio ih je ove večeri izuzetno raspoloženi Šutalo, koji je odigrao jednu od najboljih partija u sezoni.

U drugom poluvremenu se nastavilo mučenje Vukosavljevića sa centrima Hemofarma, te je trener Nikolić dao šansu i kapitenu Mijatoviću. On je već u svom prvom napadu iskoristio nepažnju odbrane Hemofarma koja ga je ostavila samog, i postigao tri poena iz svoje omiljene pozicije, sa “kapice“, a zatim i borbeni Miletić skače u napadu i postiže još tri poena, i tako ponovo donosi dvocifrenu prednost Radničkom. Međutim, Mijatović je u narednih par napada nastavio da forsira šut, bez pogotka, što su igrači Hemofarma iskoristili da se ponovo približe. Maraš sa linije slobodnih bacanja na 6 minuta pre kraja donosi prvu prednost Hemofarmu na meču, ali Stiven Marković, tek što je ušao u igru, postiže trojku, i tako vraća prednost domaćinu. Prvi deo poslednje deonice bio je najneefikasniji na meču, ne zbog jakih odbrana, već zbog puno grešaka u napadu oba tima. Na 5 minuta pred kraj meča Miletić i Vukosavljević su ponovo doneli malu prednost Radničkom od 5 poena, ali se ona istopila za samo tridesetak sekundi, Hemofarm je izjednačio poenima Borisova i Džordana. Tada se učinilo da je Hemofarm u naletu, i da će uspeti da potpuno prelomi utakmicu, ali to su ujedno bili i poslednji njegovi poeni na meču. Radnički je postigao jos 7, i tako slavio svoju 12. pobedu u sezoni.

Miletić i Čakarević danas nisu bili efikasni kao što su navikli svoje navijače u Jezeru, postigli su samo po 6 poena, ali su zato napunili sve ostale kolone u statistici-obojica su pokupili neke bitne skokove u napadu, bili nesebični i skupili dosta asistencija,  i ukrali par lopti. Hemofarm je danas pored lošeg šuta imao i čak 20 izgubljenih lopti, što je možda ključan razlog njihovog poraza. Posebno loš je bio Krstović, koji je završio meč bez poena, a takođe je izgubio par bitnih lopti za svoj tim.Najbolji igrač meča bio je Majkl Li, koji je postigao 21 poen, uz indeks korisnosti 28, ali treba pomenuti i Marka Čakarevića, koji je sa samo 6 postignutih poena imao indeks korisnosti čak 20, dok je na drugoj strani najraspoloženiji bio Boris Savović, sa 15 poena i indeksom 22.

Rezultati i tabela nakon 23.kola NLB lige.

Dvorana: “Jezero“.
Gledalaca: 3300.
Sudije: Sreten Radović (CRO), Ognjen Jokić (MNE), Ivan Miličević (BIH).

RADNIČKI: Li 21, Maksimović, Miletić 6, Marković 7, Mijatović 3, Gadeforš, Drašković, Aleksić 5, Špica 2, Čakarević 6, Stojačić 3, Vukosavljević 13 poena. Trener: Miroslav Nikolić.

HEMOFARM: Pavković 2, Božović 5, Abdul Hamid 6, Krstović, Šutalo 14, Savović 15, Borisov 8, Knežević, Petrović, Džordan 4, Maraš 3, Anđušić 2 poena. Trener: Željko Lukajić.