Radnički nadigran u Subotici

zkk-radnicki

U 20. kolu Prve lige Srbije za košarkašice, kragujevački Radnički je poražen u Subotici od ekipe Spartaka sa 72:58, po četvrtinama  21:14, 22:11, 12:16, 17:17.

Subotičanke su sa 6:0 otvorile meč u „Dudovoj šumi“. Radnički je vrlo brzo uhvatio priključak, ali je posle prve deonice bio u zaostatku (14:21).

Drugu četvrtinu Kragujevčanke su odigrale katastrofalno. Puno su grešile, šut ih nije služio, pa su na poluvremenu domaće igračice imale prednost od 43:25.

U 26. minutu Spartak dolazi i do najveće prednosti na utakmici (53:30), i već tada gošće su morale da se pomire sa porazom. Usledio je period bolje igre Radničkog, pa je u 31. minutu bilo 55:41 za domaći tim, ali to je bilo sve što su večeras uspele da urade igračice trenera Milojevića.

Najefikasnija u redovima pobedničkog tima bila je Zlajićeva sa 20 poena, Vidović je dodala 16, a Suturović 12 koševa. Kod gošći najbolja je bila kapiten Lešnjak koja je postigla 19 poena, dok je Cvetanovićeva upisala 16 poena i 9 skokova.

Na kraju poraz, ukupno dvanaesti ove sezone, pomalo i neočekivan s obzirom da su Subotičanke pretposlednje na tabeli. Kragujevčanke su tako ostale na sedmoj poziciji sa 28 bodova.

U narednom kolu košarkašice Radničkog dočekaće Vršac.