Radnički se osamio na čelu KLS karavana

Košarkaška liga Srbije od večeras ima novog lidera. Pobedom na gostovanju ekipi OKK Beograda – 82:77 (22:20, 20:22, 16:19, 24:16), košarkaši Radničkog izdvojili su se na čelu prvenstvene tabele sa impresivnim učinkom od šest pobeda i samo jednim porazom nakon sedam odigranih kola.

Zahuktali su se Kragujevčani i nemaju nameru da se zaustave. Ekipa trenera Stevana Mijovića je na večerašnjem gostovanju ekipi OKK Beograda upisala petu uzastopnu, a ukupno šestu pobedu u tekućoj sezoni, kojom je izbila na čelo KLS karavana.

Bio je ovo još jedan u nizu neizvesnih mečeva, u kojem su Šumadinci još jednom potvrdili da su pravi ekspreti za završnice. Istina, kontrolisali su Mijovićevi izabranici rezultat u većem delu meča, ali su otpor popularih „klonfera“ uspeli da slome tek u poslednjim minutima susreta.

Tokom prve četvrtine vođstvo je uglavnom bilo na strani gostujuće ekipe, iako je domaćin u jednom momentu uspeo da povede sa „pola koša“ razlike (16:15). Početkom druge četvrtine Radnički dolazi do maksimalnih „plus 7“ (27:20), na šta Beograđani odgovaraju serijom 13:2, kojom stavljaju vođstvo pod svoje okrilje (33:29). Uspeli su Kragujevčani u samom finišu ove deonice da povrate vođstvo, ali se na petnaestominutnu pauzu ipak otišlo sa nerešenim rezultatom (42:42).

Učestale rezultatske oscilacije obeležile su kompletnu treću i veći deo četvrte deonice, sve do momenta kada su Šumadinci pojačali ritam i furioznom serijom 16:0 prelomili meč u svoju korist.

Amerikanac Trej Kroft još jednom je potvrdio status „prve violine“ kragujevačkog tima u tekućoj sezoni. Meč je završio sa impozantnim učinkom od 29 postignutih poena, 8 skokova, 5 asistencija i zvanjem MVP- utakmice sa 39 indeksnih poena. Značajan doprinos večerašnjem trijumfu Kragujevčana dali su i Milić Blagojević sa 12 i Uroš Nikolić sa 10 postignutih poena.

Kod domaćina su odskočili Bogoljub Marković sa 23 i Mihailo Petrović sa 20 postignutih poena.

Lepu priliku da produže ovaj trijumfalni niz košarkaši Radničkog imaće već za četiri dana, kada će u svom „Jezeru“ ugostiti trenutno pretposlednji tim na tabeli KLS, ekipu Zdravlja iz Leskovca.