Radnički maksimalan u Staroj Pazovi

Još jedna dobra partija i ubedljiva pobeda odbojkaša Radničkog, koji su u okviru 6. kola BPŠ Superlige Srbije slavili na gostovanju ekipi Jedinstva u Staroj Pazovi maksimalnim rezultatom – 3:0 (25:21, 27:25, 25:22). Bio je to treći uzastopni „maksimalac“ Kragujevčana, nakon ubedljivih trijumfa u susretima sa subotičkim Spartakom i Takovom u utakmici četvrtfinala Kupa Srbije, kao jasan pokazatelj velikog uspona forme ekipe trenera Alekse Brđovića.

Veoma iskusna i uigrana ekipa iz Stare Pazove još jednom je pokazala da nije rival za potcenjivanje i pružila je žestok otpor favorizovanim Šumadincima, naročito u drugom setu, koji su Brđovićevi izabranici dobili na razliku.

Radnički je prvi set odigrao napadački besprekorno, uz 77 odsto realizacije napada (22-17). Posebno su napadački bili raspoloženi Bugarin David Krastev i Vuk Ivanković, koji su u zbiru osvojili 11 poena. Ključan trenutak dogodio se sredinom ovog perioda igre, kada su Kragujevčani poenima pomenutog Krasteva i Goića stekli zalihu od pet poena „viška“, koju su uspešno održavali do same završnice seta. Pokušavao je domaćin da uhvati rezultatski priključak u nastavku seta, u par navrata je prilazio na „minus dva“, ali je to bilo nedovoljno da se dovede u pitanje konačan ishod ovog seta, koji je zasluženo pripao gostima – 25:21.

Drugi set obeležila je velika rezultatska neizvesnost, koja je bila prisutna od samog početka ovog perioda igre. Rezultatska prednost je češće bila na strani ekipe Jedinstva, ali je Radnički uspešno održavao korak za domaćinom i čekao pravu priliku za preokret. I u momentima kada su Staropazovčani imali dve set lopte Kragujevčani nisu gubili kompas, sačuvali su mirnoću i veru u rezultatski prevrat, što im se na kraju i isplatilo. Ključni čovek preokreta bio je Nikola Goić, koji je najpre sa tri svoja poena, od toga dva blokom, obezbedio Šumadincima prvu set loptu u ovoj deonici, da bi potom odservirao as za konačnih 27:25.

Ako je Nikola Goić obeležio drugi set, onda je David Krastev sa 11 osvojenih poena svakako bio centralna figura trećeg, kako se ispostavilo, završnog seta. Očigledno je da mladi bugarski as polako dostiže optimalnu radnu temperaturu i da od njega treba očekivati još bolje partije u nastavku sezone. Uprkos raspoloženom Krastevu i konstantnom vođstvu tokom čitave deonice, Kragujevčani su posle as poena Gorana Bjelice za 23:22 došli u situaciju da strepe za konačan ishod ovog perioda igre, ali je nakon servis greške pomenutog Bjelice, kapiten Ivan Kostić blokom stavio tačku na ovaj meč – 25:22.

David Krastev bio je najefikasniji akter meča u staropazovačkoj Hali sportova sa 22 osvojena poena. Dvocifren u pobedničkom sastavu bio je još i Vuk Ivanković sa 11 poena, dok je u redovima domaćina prednjačio Tomo Micić sa 19 osvojenih poena.

Radnički posle šest odigranih kola zauzima petu poziciju na tabeli sa 11 osvojenih bodova. Ispred Kragujevčana su vodeći Karađorđe sa 16, odnosno Partizan EFBET, Niš i Crvena zvezda, koji dele drugu poziciju na tabeli sa po 13 osvojenih bodova.

Narednu utakmicu izabranici trenera Alekse Brđovića igraju u petak, 17. novembra, protiv Borca iz Starčeva u hali „Jezero“.