Radnički maksimalan u prvoj utakmici sa Švajcarcima

Siguran start odbojkaša Radničkog u CEV kupu. Iako oslabljeni neigranjem Vuka Ivankovića i Mirka Radevića, Kragujevčani su na svom parketu uspeli da savladaju vicešampiona Švajcarske, ekipu Amrisvila, sa maksimalnih 3:0 (25:22, 32:30, 32:30), čime su napravili veliki korak ka plasmanu u narednu rundu drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Meč u dvorani „Jezero“ obeležio je veliki broj grešaka oba tima, ali i velika rezultatska neizvesnost u finišu drugog i trećeg seta.

Uvodni set protekao je ujednačenoj igri. Radnički je uglavnom imao rezultatsku prednost na svojoj strani, ali je otpor rivala uspeo da slomi tek u samoj završnici seta – 25:22.

Borba na parketu hale „Jezero“ dodatno se rasplamsala u narednoj deonici. I ovoga puta su Kragujevčani diktirali tempo i držali rezultat pod svojom kontrolom sve do finiša seta, kada gosti serijom od četiri vezana poena dolaze do preokreta i minimalne prednosti (20:19), a ubrzo i do prve prilike da ovaj period igre reše u svoju korist, koju nisu uspeli da iskoriste. Bio je to samo početak rezultatske klackalice i igre nerava iz koje su Šumadinci izašli kao krajnji pobednici, iskoristivši svoju četvrtu set loptu u ovoj deonici za konačnih 32:30.

Podjednako uzbudljiv i neizvestan bio je i treći set, koji je trajao punih 40 minuta. Gosti očigledno nisu pristajali da se kući vrate praznih ruku, pa su učinili sve što je u njihovoj moći da Kragujevčanima „otkinu“ makar jedan set i time povećaju sebi šanse u revanšu. I bili su na dobrom putu da to učine, s obzirom da su u ovoj deonici uspeli da izbore čak šest set lopti, ali nijednu nisu iskoristili. Na kraju se ponovio scenario iz prethodnog seta, Radnički je i ovaj period igre dobio sa 32:30 za konačnih 3:0 u setovima.

Najzaslužniji za trijumf ekipe trenera Alekse Brđovića bili su Bugarin David Krastev sa 24 i Filip Stoilović sa 15 osvojenih poena. Kod gostiju iz Švajcarske prednjačili su Julijan Vajsik sa 15 i Renan Freire sa 10 poena.

Revanš je na programu u sredu, 1. novembra, od 19 časova u Amrisvilu. Švajcarcima će za prolaz u narednu rundu biti potreban maksimalan trijumf, dok bi se u slučaju pobede domaćina od 3:1 igrao dodatni, takozvani „zlatni set“, koji bi odlučio o konačnom pobedniku ovog dvomeča.

Ukoliko Radnički prođe Švajcarce, u šesnaestini finala ga očekuje okršaj sa rumunskom Krajovom.