Radnički lagano do nove pobede

Odbojkaši Radničkog zabeležili su novu pobedu u 12. kolu Viner Štediša lige, pošto su večeras u hali „Jezero“, očekivano pobedili poslednjeplasirani Železničar iz Beograda, sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:21, 25:15 i 25:14.

Izuzev prvog seta, u kome su gosti pružili značajniji otpor favorizovanom domaćinu, ostatak meča je protekao u apsolutnoj dominaciji izabranika Dejana Matića.

Čini se da su igrači Radničkog isuviše opušteno ušli u ovaj meč, pa su dozvolili gostima da se razigraju u prvom setu i stignu i do četiri poena prednosti (12:16), ali su domaći onda shvatili da je đavo odneo šalu i dodali gas, preokrenuvši rezultat i rešivši prvi set u svoju korist sa 25:21.

U drugom i trećem setu nije bilo opuštanja, tako da je Radnički obe deonice ubedljivo rešio u svoju korist (25:15 i 25:14).

Trener Matić je pružio šansu svim raspoloživim igračima, a najviše se istakao, kao po običaju, Vladimir Čedić sa 21 poenom, dok je Ivan Perović pridodao 11 poena na svoj konto.

Radnički već u sredu očekuje gostovanje u Kaknju, u okviru 1/8 finala Čelendž kupa, a u narednom, 13. kolu Viner Štediša lige, Kragujevčani će dočekati subotički Spartak.