Radnički ispustio trijumf u poslednjim sekundama

Novi remi rukometaša Radničkog, ovoga puta na domaćem parketu, u susretu sa ekipom beogradskog Obilića – 30:30 (16:15). Domaćin je bio bliži pobedi i prekidu serije od tri vezane utakmice bez ostvarenog trijumfa, ali su gosti pogotkom iskusnog Sladića u završnim sekundama susreta došli do boda.

Sekunde su delile rukometaše Radničkog od trijumfa na ovogodišnjem oproštaju od svoje publike. Na kraju samo bod na kontu Kragujevčana, koji su od nedavno u potrazi za novim trenerom, s obzirom da su nakon poraza u Kaću odlučili okončaju saradnju sa Zlatkom Petronijevićem. U njegovom odsustvu ekipu Radničkog je protiv Obilića predvodio Petronijevićev prvi saradnik Dušan Petrović, uz asistenciju trenera B tima Rodoljuba Kurandića.

Tokom čitavog prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u vođstvu. Gosti su pet minuta pre isteka prvog dela utakmice imali prednost od dva gola (15:13), ali su Kragujevčani do odlaska na odmor uspeli da režiraju preokret, te su na desetominutnu pauzu otišli sa minimalnim vođstvom – 16:15.

Početkom drugog poluvremena domaći dolaze do maksimalnih „plus 3“ (21:18), da bi desetak minuta kasnije stekli kapital od pet golova „viška“ (28:23). Sve je slutilo na reprizu scenarija iz prvog ovosezonskog duela ova dva tima u hali SC „Voždovac“, u kome je Radnički slavio sa 37:31, ali su se popularni „vitezovi sa Vračara“ trgli u poslednjih deseta minuta igre i promenom odbrambene formacije uspeli da zbune Kragujevčane, koji su, čini se, olako ispustili stečenu rezultatsku zalihu.

Rezultatski egal na ulasku u poslednji minut (32:32) nagoveštavao je dramatičan finiš. Domaćin je prvi „povukao nogu“ i pogotkom Davidovića došao u priliku ima sudbinu utakmice u svojim rukama. Ipak, snove o trijumfu Kragujevčanima je raspršio iskusni Sladić, koji je 13 sekundi pre kraja pogodio za konačnih 33:33.

Najubojiti u redovima domaće ekipe bili su Stefan Stanojev sa 9 i Veljko Davidović sa 6 pogodaka, dok su kod Beograđana prednjačili već pomenuti Ilija Sladić sa 7 i Nenad Mandić sa 6 golova.

Radnički nakon trinaest odigranih kola zauzima sedmo mesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova i sve je dalje od plej-of zone.

Ovu kalendarsku godinu Kragujevčani završavaju gostovanjem aktuelnom šampionu Vojvodini, u petak, 15. decembra, u novosadskoj hali „Slana bara“.