Radnički „demolirao“ Široki !!

Pred oko tri hiljade gledalaca u hali „Jezero“ u okviru drugog kola ABA lige, domaći Radnički odličnom igrom savladao ekipu Širokog, rezultatom 75:55 (29:14, 13:17, 16:15, 17:9).

Košarkaši Radničkog nisu poleteli posle ubedljive pobede u prvom kolu protiv  Cibone, već su vrlo koncentrisano prišli duelu u utorak uveče, i još jednom sjajnom partijom pokazali da su u odličnom „momentu“ kada je forma u pitanju.

Široki je odigrao lošu utakmicu, a jedan od razloga je i odlična igra i neočekivana pobeda protiv Crvene Zvezde u prethodnom kolu, što ova mlada ekipa Širokog nije mogla psihološki da „odradi“.

Pobednik je rešen već u prvoj deonici kada su domaći odigrali zasigurno najubedljivijih deset minuta u poslednje dve sezone. Fantastični Jaru je dominirao pod obručima, u napadu košgeterski, a u odbrani skokom.

Za pet minuta igre postigao je već deset poena, a indeks korisnosti domaćih u prvoj deonici je iznosio neverovatnih 42 poena, naspram osam indeksnih poena gostiju iz Širokog Brijega.

Boris Barać je posle dobre partije u prvom kolu protiv Crvene Zvezde očekivano bio pod budnim okom Nikole Kalinića, ali je ipak uspeo da ubaci šest poena u prvoj deonici i da po ko zna koji put dokaže da je uveliko krenuo stopama svog šest godina starijeg brata, poznatog internacionalca, Stanka Baraća.

Radnički je završio prvih deset minuta sa fantastičnih 11 skokova i ukupno šest asistencija (Marinović pet), a jedino što je manjkalo da bude idealan period igre je još neka ubačena trojka 29:14.

Druga deonica je  pokazala i određene slabosti ove ekipe Radničkog. Ulaskom „rezervista“, postignuto je samo po četiri poena na obe strane za pet minuta igre.

Dušan Mlađan je u nekoliko navrata pokazao da je pravi košgeter, i to onaj koji je „tamo u inostranstvu“ navikao da sam sebi izgradi poziciju za šut. To mu je išlo prilično dobro, te je sa sedam poena u drugoj deonici držao domaće u pozitivnom indeksu (+3 za deset minuta u odnosu na +42 u prvoj deonici).

U drugom poluvremenu, Marinović je iskusno držao konce igre u svojim rukama, Jaru je nastavio da dominira, a Kalinić je sa par fenomenalnih zakucavanja pokazao da je izuzetno fizički spreman došao iz reprezentacije. Povratkom Birčevića, ovo će verovatno biti atletski najdominantniji tim koji je Radnički ikada imao.

Nakon blage pretnje iskusnog Franka Kaštropila koji je vezao šest poena, domaći se vraćaju na nedostižnih +18 u 35. minutu i rutinski privode meč kraju.

Najvažniji statistički parametar ove sjajne pobede Radničkog je čak 41 skok, od toga čak 16 u napadu, naspram ukupno 29 skokova gostujuće ekipe.

Najistaknutiji u redovima pobednika bili su Sava Lešić sa 16 poena i osam skokova, Jaru sa 14 poena i isto toliko skokova, ali i fantastični Marinović sa 15 poena, 9 asistencija i sedam uhvaćenih lopti. Dušan Mlađan je doprineo pobedi sa odličnih 14 poena za nepunih dvadeset minuta u igri.

U redovima gostiju, najbolji je bio Boris Barać, sa 12 poena i osam skokova. Ivan Buva je dodao 10 koševa uz pet uhvaćenih lopti.

RADNIČKI – ŠIROKI 75:55 (29:14, 13:17, 16:15, 17:9)

Dvorana: Jezero
Gledalaca: 3.000
Sudije: Herceg, Vovk, Mitrovski

RADNIČKI: Sili 2, Janković, Lešić 16, Jović, Stevanović, Mlađan 14, Kalinić 8, Jaru 14, Dimić 4, Balmazović, Jevtović 2, Marinović 15

ŠIROKI: Babić, Katić, Čorić, Petrović 3, Bilinovac 2, Kaštropil 8, Kols 9, Bošnjak, Džons 9, Barać 12, Buva 10, Rikić 2.

Radnički će u okviru trećeg kola regionalnog košarkaškog takmičenja ići na megdan Crvenoj Zvezdi, u subotu 12.oktobra, od 21h.