Radnički časno poginuo na Zlatiboru

Košarkaši Radničkog porazom su zatvorili 2023. godinu. Predvođeni novim trenerom Markom Simonovićem, Kragujevčani su pružili sasvim pristojan otpor dvostrukom uzastopnom osvajaču KLS, ekipi Zlatibora, ali nedovoljan da izbegnu šesti uzastopni, a ukupno sedmi poraz u sezoni – 84:92 (17:24, 18:29, 24:18, 25:21).

Šumadinci su maltene od samog početka utakmice bili u rezultatskom zaostatku, koji je tokom druge deonice poprimio i dvocifrene razmere. Nakon velikih „minus 18“ na isteku prvog poluvremena (53:35), Kragujevčani su se trgli u trećoj četvrtini i počeli polako da smanjuju rezultatski deficit, pa iako su sredinom poslednje četvrtine uspeli da priđu na samo šest poena zaostatka (72:66), što očigledno nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi pobeda domaćina, koji je na kraju trijumfovao sa osam poena prednosti – 92:84.

Najraspoloženiji u pobedničkom sastavu bio je Viktor Kovačević, koji je brojci od 30 postignutih poena pridodao i 10 skokova. Nadomak „dabl-dabl“ učinka bio je i Dimitrije Nikolić, koji je ubacio 22 poena i imao 9 uhvaćenih lopti, a značajan doprinos jedanaestom trijumfu Zlatiboraca u KLS dao je i Jan Rebec sa 18 postignutih poena.

Na drugoj strani, Trej Kroft je još jednom monstruoznom partijom potvrdio status „prve violine“ kragujevačkog tima. Sjajni Amerikanac je ubacio čak 32 poena, zabeležio 6 skokova i podelio 8 asistencija, što mu je u zbiru donelo 37 indeksnih poena, dovoljno za status najkorisnijeg igrača utakmice.

Daleko iza Krofta po učinku bili su Lamont Vest sa 16 i mladi Pavle Nikolić sa 11 postignutih poena.

Radnički je prvi deo sezone u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije okončao na sedmoj poziciji sa 23 osvojena boda, koliko je sakupio i šestoplasirani Džoker.

Narednu utakmicu košarkaši Radničkog igraju 4. januara u Pančevu protiv ekipe Tamiša, koju su ubedljivo savladali na samom startu sezone u „Jezeru“ (99:76).