Radnički bolji od Zvezde !!

Pred tri hiljade gledalaca u hali „Jezero“, Radnički savladao beogradske crveno-bele i tako ih „odabrao“  kao takmaca u polufinalu završnog turnira ABA lige, koji se igra krajem aprila u Laktašima. Beograđani odigrali verovatno najslabije prvo poluvreme u sezoni. Aleksandar Ćapin i Igor Rakočević nisu igrali.

Nenad Miljenović je na samom početku veoma dobro igrao na poziciji „jedan“, delio asistencije, i igrao dobro „dva na dva“ sa Vizerom. Teriko Vajt je dosta šutirao i malo pogađao, međutim gosti iz Beograda su delovali nezainteresovano i Radnički je tako uspeo da celo prvo poluvreme sigurno održava solidnu prednost.

Na poluvremenu je bilo velikih „plus deset“ za domaće, ali onda Zvezda, na čelu sa Nelsonom i Simonovićem, kreće da igra i odbranu, a prednost Radničkog se brzo topila.  Polovinom poslednje deonice došlo se u rezultatski egal serijom Zvezde 10:0, za nepuna dva minuta !

Tada su pale u vodu sve teorije da jedna od ove dve ekipe kalkuliše i „bira“ protivnika na završnom turniru. Od tog momenta je tek krenula prava takmičarska utakmica sa zakucavanjima, trojkama na obe strane, jakim odbranama, tajm autima…

Partizan je na svom parketu na minut do kraja utakmice vodio protiv „nesretnih“ Madjara sa 15 razlike, pa se saznalo i ko je četvrti učesnik završnog turnira ABA lige.

Radnički do samog kraja teškom mukom održava minimalnu prednost i u penal završnici određuje Zvezdu za svog protivnika u polufinalu. Drugi polufinalni par čine Igokea i Partizan.

Sjajnim „Alley-up“ – om Stefan Birčević zakucava i odlučuje o trećoj poziciji Radničkog u ligaškom delu ABA lige.

Najefikasniji u Radničkom je bio Teriko Vajt sa 14 postignutih poena, a iza njega su bili Birčević sa 11, te Sinovec sa deset postignutih poena.

Kod poraženih Beograđana, najefikasniji je bio Marko Simonović sa čak 20 poena, a njemu uz rame bio je i Boris Savović sa 19 poena. Nelson je dodao 10 poena i čak devet asistencija, dok je tamnoputi povratnik u  crveno-beli dres, Elton Braun ubacio devet poena.

KK Radnički – KK Crvena Zvezda 80:75 (24:17, 19:16, 12:20, 25:22)

Hala
: Jezero
Gledalaca: 3000.
Sudije: Radović, M.Vojinović, Zurapović

KK RADNIČKI: Miljenović 7, Sinovec 10, Jović, Marković 8, Emening 8, Birčević 13, Borisov 6, Dimić, Krstović3, Mijatović 6, Vajt 14, Vizer 5.

KK CRVENA ZVEZDA TELEKOM: Cvetković, Braun 9, Subotić 2, Rakočević, Lazić 6, Simonović 20, Savović 19, Katić 5, Smiljanić, Samardžiski, Nelson 10, Skot 4.

Aleksandar Ćapin ostaje MVP ligaškog dela ABA lige, a košarkaše Radničkog čeka domaća liga, a zatim i završni turnir i ponovo meč sa Crvenom Zvezdom u borbi za finale.