Radnički bolji od Rudara u neizvesnoj završnici

rk radnicki

Rukometaši Radničkog upisali su dva veoma važna boda u trci za opstanak, pošto su u svom „Jezeru“ savladali Rudar iz Kostolca sa 31:30 (16:13), u meču 15. kola Super lige Srbije. Utakmicu je obeležio povratnik u redove Kragujevčana Milan Đukić, koji je sa devet golova bio najefiksaniji igrač susreta.

Kragujevačni su veoma motivisano ušli u meč i tokom prvih trdeset minuta susreta imali konstantnu prednost, koja je u nekoliko navrata dostizala i „plus šest“.

Na odmor se otišlo sa vođstvom domaće ekipe od 16:13, da bi početkom drugog poluvremena gosti iz Kostolca u potpunosti uhvatili rezultatski priključak i došli do izjednačenja u 38. minutu (18:18).

Rukometaši Radničkog pokušavali su da se ponovo rezultatski odlepe i činilo se da su na dobrom putu da to i ostvare kada su poveli sa 27:24 u 51. minutu. Međutim, gosti sa tri uzastopna pogotka dolaze do preokreta i gola prednosti u 54. minutu (28:27).

Usledila je neizvesna završnica, u kojoj su Kragujevčani golovima Mošića došli do zasluženog trijumfa i važnih bodova u borbi za opstanak.

Centralna figura susreta bio je Milan Đukić, koji se nakon zapažene inostrane karijere vratio u Radnički i na svom povratničkom debiju postigao devet golova. Gol manje upisao je Ivan Mošić, dok je Prodanović sedam puta pogađao mrežu Kostolčana.

Nakon ove pobede Radnički se značajno primakao Kostolčanima i sada razlika između ova dva tima na tabeli iznosi svega jedan bod.

Kragujevčani će svoju dobru formu moći da potvrde na gostovanju ekipi Partizana u narednom kolu.