ŽRK Radnički: Granitnom odbranom do novih bodova

ZRK Radnicki TigriceRukometašice Radničkog zabeležile su dvanaestu prvenstvenu pobedu, nakon što su sinoć u svom „Jezeru“ savladale Slogu iz Petrovca na Mlavi sa 30:22 (15:14), u utakmici 17. kola SRLS.

Nakon velike borbe i rezultatske klackalice u prvih trideset minuta, Kragujevčanke su u drugom poluvremenu, pre svega zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani, slomile otpor svojih rivalki i upisale dva nova boda.

„Tigrice“ su za 27 minuta u drugom poluvremenu primile svega šest golova i zasluženo došle do novog prvenstvenog trijumfa. Na ovaj način šampionke Srbije napravile su lepu uvertiru pred derbi sa Izvorom, koji je na programu u sredu, takođe u kragujevačkom „Jezeru“.

Što se liste strelaca tiče, Anđela Janjušević je sa devet pogodaka bila najefikasnija akterka susreta, dok je Sandra Radović postigla gol manje. Na golu je još jednom briljirala kapiten Jovana Risović sa 18 uspešnih intervencija, čime je potvrdila da je u odličnoj formi pred odlučujuće duele u šampionatu.

Kod gošći se istakla Vanja Đorđević sa osam golova, a odlična je bila i Nina Kolundžić na golu, sa 14 odbrana.

ŽRK Radnički  ŽRK Sloga  30:22 (15:14)

Kragujevac: Hala “Jezero”.
Gledalaca: 300
Sudije: Goran Kovač,Srđan Milosavljević
Sedmerci:  Radnički 7(2), Sloga 3(3)
Isključenja: Radnički 8 min, Sloga 12 min

Radnički  : Ćosić(1 odbrana), Petrović 2, Stojković, Prijović 1, Tanić 2, S.Radosavljević 6, N.Radosavljević, Radović 8, Stajković, Lukić, Risović (18 odbrana), Dukić 1,Tatar, Kulić, Todorović 1 Janjušević 9.

Sloga : N.Kolundžić (14 odbrana), Jovanović 2, Bogojević 1, Joksimović 1, Simeonović, Terzić 2, Končar 4, Đorđević 8, Vranić 2, Milošević 1, Blagojević, Aleksić, Mladenović, Pavlović, Orlović, T.Kolundžić 1.