Radnički bolji od Nišlija

Košarkaši Radničkog u zanimljivoj utakmici savladali su niški Konstantin 67:60 (13:14, 27:10, 13:14, 14:22) u osmom kolu Superlige Srbije.

Za drugi uspeh zaredom pred domaćom publikom, posle pobede nad Partizanom, Kragujevčanima je bila dovoljna druga četvrtina. U toj deonici su postigli 27, a primili tek 10 poena, što je bilo previše da bi uporni gosti mogli da sustignu do isteka 40. minuta. A svojski su se potrudili i u poslednjoj četvrtini pomučili domaćina. Ipak, pored ispoljene vrline, nisu imali dovoljno snage da poremete superligaša iz Šumadije.

Sve čega je malobrojna publika, svega 500 prisutnih, bila lišena u prvih deset minuta, igrači Radničkog su priredili u drugoj četvrtini. Tok utakmice je pokazao da je to bio i ključni period za konačan ishod. Šumadinci zatvaraju sve prilaze svom košu, za prvih pet i po minuta ne primaju niti poen, a knjiže 12, pa ekspresno dolaze do osetnije prednosti – 25:14. Do kraja poluvremena razmenjen je još po jedan pogodak van linije 6,75 metara, pa je prvi deo utakmice završen rezultatom 40:24.

U 26. minutu rezultat je bio 51:31. Nakon toga slede „prazni“ minuti domaćina, to gosti koriste da se vrate u igru serijom 7:0 za 51:38. U poslednjim sekundama ove deonice Miljenović upisuje poene za 53:38 posle 30 minuta.

Početak završne deonice potpuno pripada Nišlijama. Dok Kragujevčani nižu akcije bez poena, gosti do 34. minuta beleže 9:0, što ih približava na zaostatak od svega šest poena – 53:47.

Potom se na teren vratio i Vajt koji zajedno sa neumornim Birčevićem postiže završne trojke, što je rezultatsku distancu činilo nepremostivom za Konstantin.

Najkorisniji igrač utamice bio je Miljenović koji je doslovce zanemio povređenog Ćapina, odigravši svih 40 minuta. Dobacio je do indeksa korisnosti 29, imao je 18 poena (bacanja 3/3, dva poena 6/11, trojke 1/4), po osam asistencija i iznuđenih prekršaja, dve oduzete lopte i pet skokova.

RADNIČKI-KONSTANTIN 67:60 (13:14, 27:10, 13:14, 14:22)

Dvorana: Jezero