Prvi poraz Šumadije

zkk-sumadija-2014-15

Posle tri uzastopne pobede na početku sezone, košarkašice Šumadije doživele su pravu rezultatsku katastrofu na gostovanju protiv ekipe Vršac Swisslion. U meču 4. kola Prve lige Srbije poražene su rezultatom 75:53, po četvrtinama 21:16, 7:13, 22:8, 25:16.

Šumadinke su tokom prvog dela utakmice imale egal sa domaćinom. Odlučujuća je bila treća četvrtina, u kojoj su Kragujevčanke dozvolile Vrščankama da totalno preuzmu sve konce igre u svoje ruke, stvore prednost od 13 poena (50:37), što je bilo dovoljno da bodovi ostanu na domaćem parketu.

U pobedničkom timu čak četiri igračice imale su dvocifren učinak. Najefikasnija bila je Jovana Veselinović sa 19 poena, dok je Nikolić dodala 16. U timu Šumadije jedina dvocifrena bila je Adrijana Knežević, koja je utakmicu završila sa 22 koša.

Ovo je bio prvi poraz ekipe trenera Darka Jakovljevića, koja će naredne subote, u 5. kolu Prve lige ugostiti beogradsku Crvene zvezdu.