Prvi ovogodišnji trofej Mutinim košarkašima

Bez sumnje da će trofeja  biti još, košarkaši Radničkog nastavili sjajnu seriju pobeda u pripremnim utakmicama i osvojili turnir u Kumanovu. Nakon polufinalne pobede nad Rabotničkim, u finalu pala Novosadska Vojvodina 87:72 za prvi ovosezonski pehar.

Finalna utakmica u subotu uveče donela je reprizu utakmice od pre nekoliko dana iz  hale Jezero, ali su sada kragujevački košarkaši dosta ozbiljnije pristupili utakmici i sprečili svaku mogućnost  iznenađenja.

Nakon neizvesne prve deonice, Kragujevčani dodaju gas u drugih deset minuta i na poluvremenu već prave dvocifrenu razliku 49:39.

U trećoj i četvrtoj deonici Šumadinci povećavaju svoju prednost za konačnih

87:72 (21:23, 28:16, 14:11, 24:22).

I u drugoj utakmici na ovom turniru najveći doprinos uspehu pružio je Vajt, ovoga puta ubeležio je 27 poena (četiri više nego protiv Rabotničkog). Finalni meč je bio jača inspiracija za veći broj njegovih saigrača. Tako su kao poentri došli do izražaja: Emening sa 11 poena, odnosno Vortington, Dragojlović i Mijatović – po deset. U strelce su se još upisali i: Borisov – devet, Birčević i Krstović – po četiri, kao i Marković sa dva poena. Bez pogodaka bili su Jović (tri asistencije) i Milosavljević.

U „makedonskom“ susretu za treće mesto, domaćin turnira KK Kumanovo nadigrao je KK Rabotnički, a rezultat je bio neočekivano ubedljiv – 76:63.

U četvrtak 20. septembra od 18 časova Radnički se sastaje sa prvakom Bugarske, Levskim iz Sofije.

Izvor: KK Radnički