Preokret u “Jezeru“, Vojvodina u finalu! (FOTO)

Vojvodina NS seme će igrati u finalu plej-ofa! Fantastičan meč odigrali su Kragujevčani i Novosađani, a na kraju je slavio gost, koji je mora se priznati imao više sreće, ali i hrabrosti u odlučujućim momentima. Ne samo da su ova dva tima igrala majstoricu, već je putnik za finale određen u taj-breku. Uzbudljivije nije moglo da bude!

U odlučujućem setu domaći su brzo stekli tri poena viška (3:0), pa je Salatić odmah morao da potroši prvi tajm-aut. Držali su Kragujevčani prednost do 5:2, ali je Vojvodina vrlo brzo uzvratila i stigla do izjednačenja (6:6). Na promeni strana, gosti su imali i poen viška (8:7).

Uspeo je Radnički da preokrene (10:9), ali i da potom ispusti prednost (11:12). Nije se na tome zaustavilo, nedugo potom Kragujevčani su ponovo poveli (13:12), ubrzo stigli i do meč lopte (14:13). Preokretima nije bilo kraja, imala je i Vojvodina meč loptu (15:14) i već prvu je uspela da iskoristi – 16:14!

Činilo se ipak posle prva dva seta da će ekipa Dejana Matića lako izboriti plasman u veliko finale. Dobio je Radnički prvi set, potom još lakše drugi i Vojvodina je tada bila na ivici ambisa.

Usledila su dva dramatična perioda igre. Najpre, u trećem setu, kad je Vojvodina sve vreme kontrolisala rezultat, vodila u završnici sa 22:20, ali je dozvolila rivalu da izjednači (24:24) i primakne se na dva poena od trijumfa. Izdržali su Novosađani ovaj nalet Radničkog, vezali dva poena i ostali u igri – 26:24.

Gotovo sličan scenario viđen je u četvrtom periodu. Opet je Vojvodina u završnici imala blagu prednost, stigla je do dve vezane set lopte (24:22), a iskoristila je drugu za izjednačenje – 25:23! Kulminacija je usledila u već opisanom petom setu, u kojem je veliki trijumf ostvario tim iz Novog Sada, aktuelni osvajač Kupa.

Prvi meč finala plej-ofa u kojem će Vojvodina igrati protiv pobednika sutrašnje majstorice (Crvena zvezda – Partizan Termoelektro) na programu je u četvrtak.

Radnički – Vojvodina NS seme 2:3 (25:22, 25:18, 24:26, 23:25, 14:16)

Dvorana: SC „Jezero“.
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Aleksandar Petrović (Užice) i Goran Gradinski (Beograd).
Trajanje meča: 137 minuta.
Rezultat u seriji: 2:3

RADNIČKI: Ćirović 12, Jovanović, Perović, Ilić 1, Ivović, Nemet 30, Đorđević 16, Stevanović 10, Radević 11, Pantelić (libero), Blagojević, Opačić 1. Trener: Dejan Matić.

VOJVODINA NS SEME: N. Čubrilo, Martinović 5, Stefanović, L. Čubrilo 4, Mrdak 14, Veselinović 10, Ivović 28, Gerić 5, Mirosavljević 8, Kapur (libero), Vrban, Stanković. Trener: Nikola Salatić.