Požarevljani ponovo bolji od Kragujevčana

Po drugi put u poslednja četiri dana odbojkaši Radničkog doživeli su poraz od istog rivala, ekipe Mladog radnika. Nakon maksimalnog trijumfa u kragujevačkom „Jezeru“ u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije, Požarevljani su sinoć savladali Kragujevčane na svom parketu u utakmici 10. kola BPŠ Superlige Srbije sa 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:21). Šumadinci su ovim porazom prekinuli seriju od četiri vezane pobede u prvenstvu, dok su na drugoj strani Požarevljani upisali svoj drugi uzastopni trijumf.

Odsustvo Vuka Ivankovića bilo je i te kako vidljivo u igri ekipe trenera Alekse Brđovića, naročito na prijemu, koji je bio problematičan tokom čitavog meča. Takođe, videlo se da se Kragujevčani još uvek nisu potpunofizički oporavili od posledica stomačnog virusa i da ostaju bez snage u završnicama setova, što ih je na kraju i koštalo poraza na ovoj utakmici.

Na samom početku meča bila je primetna ogromna želja Šumadinaca da se svom rivalu revanširaju za poraz u prvoj polufinalnoj utakmici kupa. Krenuli su Brđovićevi izabranici žestoko i na servis Vuka Milutinovića vezali tri poena za prvo osetnije vođstvo od 5:2. Međutim, domaći su se trgli i odličnim servisima Gmitrovića, Perovića i Medana preokrenuli rezultat u svoju korist. Imali su Požarevljani u jednom momentu i „plus 4“ (12:8), ali je Radnički zahvaljujući pre svega raspoloženom Krastevu, koji je osvojio šest poena u ovoj deonici, uspevao da održi rezultatski priključak sve do samog finiša seta, kada je konačno kapitulirao pred naletima domaćina, koji je dobio ovaj set sa dva poena razlike – 25:23.

Suprotan scenario viđen je u drugom setu. Ovoga puta je sam početak seta pripao Požarevljanima, da bi potom Kragujevčani preuzeli rezultatsku kontrolu, koju nisu ispuštali do kraja ove deonice. Domaćin je u par navrata prilazio na poen zaostatka, ali su Krastev, Milutinović, Stoilović i drugovi uspešno odbijali sve nalete Požarevljana. Na kraju je Radnički poenima raspoloženog Krasteva rešio ovaj set u svoju korist rezultatom 25:23.

Najveća borba viđena je u trećem setu. Rezultatska prednost je uglavnom bila na strani domaćina, ali je Radnički u samom finišu seta serijom od tri vezana poena uspeo da dođe do preokreta i minimalne prednosti (21:20). Nakon tajm-auta koji je zatražio trener domaće ekipe Nebojša Protić, Požarevljani su se trgli i ponovo preuzeli vođstvo, da bi tačku na ovaj set stavio Savić sa dva uzastopna asa – 25:22.

Delovalo je da će domaćin rutinski privesti meč kraju, s obzirom da je tokom čitavog četvrtog seta imao rezultatsku prednost na svojoj strani, koja se pela i do kapitalnih „plus sedam“, ali se borbeni Kragujevčani nisu predavali i uspeli su da završnicu seta učine donekle neizvesnijom, iako nisu imali snage da iznesu preokret do kraja. Na dva vezana poena Gmitrovića i Perovića nadovezao se Antunović as poenom za konačnih 25:22.

Najbolji u domaćem sastavu ponovo je bio Aleksandar Gmitrović sa 24 osvojena poena. Jovan Perović je dodao 18, Lazar Stević 14, a Nemanja Antunović 10 poena.

David Krastev je prednjačio u redovima Radničkog sa 18 osvojenih poena. Filip Stoilović je osvojio poen manje (17), a odličnu napadačku rolu pružio je i Jovan Vukmirović sa 15 poena. Spisak dvocifrenih u kragujevačkom sastavu zaključio je iskusni Vuk Milutinović sa 12 osvojenih poena.

Radnički je nakon ovog poraza ostao na petoj poziciji sa skorom 6-3, dok su Požarevljani i dalje jedanaesti sa skorom 2-8.

Kragujevčani će u narednom kolu ugostiti najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela prvenstva, ekipu Niša.