Povratak na pobednički kolosek

ŽRK Radnički - TigriceRukometašice Radničkog zabeležile su sinoć važnu pobedu u okviru 16. kola Super lige Srbije, nakon što su u hali „Jassa“ savladale domaću Jagodinu sa 27:24 (17:10) i tako ostale u trci za prvo mesto na tabeli sa aranđelovačkim Izvorom.

Početak susreta obeležila je rezultatska klackalica, da bi Kragujevčanke u drugom delu prvog poluvremena napravile seriju 9:2 i na odmor otišle sa sedam golova prednosti – 17:10.

U nastavku susreta „Tigrice“ su se trudile da održe stečenu prednost, dok su Jagodinke na sve načine pokušavale da tu razliku što više smanje.

U 52. minutu uspele su domaće da se spuste na tri gola zaostatka (25:22), ali nisu imale snage za nešto više, pa su bodovi zasluženo otišli aktuelnim šampionkama Srbije, u čijim redovima je briljirala Jovana Risović, sa čak 22 odbrane, dok je u napadu prednjačio tandem Sanja Radosavljević sa 10 i Anđela Janjušević sa 9 golova.

Ovim trijumfom ekipa Aleksandra Radosavljevića se vratila na pobednički kolosek, nakon iznenađujućeg remija protiv Železničara u „Jezeru“ i poraza od Naise u Nišu.

„Tigrice“ u narednih sedam dana očekuju dva veoma važna duela u kragujevačkom „Jezeru“. Prvo će u subotu ugostiti Slogu iz Petrovca na Mlavi, a u sredu ekipu aranđelovačkog Izvora, u zaostalom meču 14. kola. Ta dva meča će u velikoj meri odrediti sudbinu Kragujevčanki pred završetak ligaškog dela sezone i početak plej-ofa.

Jagodina – Radnički  24:27 (10:17)

Dvorana: „JASSA“ u Jagodini.
Gledalaca: 150.
Sudije: Dušan Cvetković i Igor Nikolić (obojica iz Leskovca).
Sedmerci: Jagodina 3(3), Radnički 4(3).
Isključenja:  Jagodina 2, Radnički 12 minuta.

JAGODINA: Radosavljević, Marković, B. Šaronjić 2, Perazić 1, Vukajlović 9, J. Bogdanović, Cvetinović 3, N. Bogdanović (3 odbrane), Prelević 2, Stefanović, E. Šaronjić, Mišković, Glišović 4, Cvijanović 3, Arega, Stranjanac (7 odbrana).

RADNIČKI: Ćosić, Petrović, Prijović, Tanić 2, S. Radosavljević 10, N. Radosavljević, Radović 4, Stajković, Lukić 1, Risović (22 odbrane), Dukić 1, Tatar, Veljković, Kulić, Todorović, Janjušević 9.