Poštarke nemoćne pred Kragujevčankama

Odbojkašice Radničkog zabeležile su pobedu u prvom meču u nastavku sezone Prve lige. Kragujevčanke su na gostovanju beogradskom Poštaru slavile maksimalnim rezultatom, po setovima je bilo 25:23, 25:13, 25:21.

Izabranice trenera Mirka Ristovića opravdale su ulogu favorita protiv ekipe Poštara bivšim prvakom Srbije i učesnikom Evropske lige šampiona koja se ove godine grčevito bori za opstanak.

Rezultatska neizvesnost viđena je samo u prvom setu koji je posle velike borbe pripao našim odbojkašicama sa 25:23. U drugom delu igre domaće igračice nisu uspele da se ozbiljno suprostave gošćama koje su vrlo brzo stigle do osvajanja i drugog seta. Rutinski su odradile treći set za ubedljivih 3:0 i tako zabeležile deveti trijumf u sezoni što ih ostavlja u trci za visok plasman.

U narednom, 13. kolu Prve lige, Kragujevčanke dočekuju ekipu Futoga.