Posle Partizana, pala i Inđija

ok-radnicki-2015

Odbojkaši Radničkog zabeležili su novi trijumf u Viner Štediša ligi. Da se nalaze u dobroj formi, Kragujevčani su pokazali pobedom na gostovanju u Inđiji sa maksimalnih 3:0 (25:21, 25:15, 25:17), u premijernoj utakmici 7. kola.

Posle sjajne igre i trijumfa nad Partizanom u „Jezeru“, odbojkaši Radničkog su se „prošetali“ kroz Inđiju i došli do novih važnih bodova u borbi za opstanak.

Od samog starta izabranici Predraga Srećkovića nametnuli su svoj ritam igre i odličnim servisima došli do prednosti od 8:2. Usledio je nešto bolji period igre domaćeg tima, koji je uspeo da se primakne na 16:13, ali su u završnici seta Kragujevčani bili skoncentrisaniji, te su rutinski došli priveli uvodnu deonicu kraju.

Radnički je i na početku drugog seta imao vođstvo od 8:2, ali se ekipa Inđije ponovo vratila u igru preko raspoloženog Pešuta i izjednačila na 9:9. Od tog trenutka gosti „pojačavaju gas“, dolaze do osam poena prednosti (19:11), što im je bilo sasvim dovoljno da dupliraju vođstvo u setovima.

Početak trećeg seta donosi nešto bolju igru domaćih odbojkaša, koji su krenuli na sve ili ništa. Ipak, odbojkaši Radničkog koriste par vezanih grešaka igrača Inđije i preokreću na 14:9, tako da su u nastavku bez većih problema osvojili odlučujući set.

Kragujevčane je do prve pobede na gostovanjima ove sezone predvodio Uglješa Ilić sa 17 poena, a dvocifren učinak zabeležili su još i Vulović (12) i Goić (10). U ekipi Inđije, izuzev Đorđa Pešuta sa 17 i Tome Micića sa 14 poena, nije bilo igrača sa značajnijim učinkom.

U narednom kolu odbojkaši Radničkog dočekaće Crvenu zvezdu u svom „Jezeru“.

Inđija – Radnički 0:3 (21:25, 15:25, 17:25)