Porazi rukometaša i rukometašica Radničkog

Želeće u Rukometnom klubu Radnički što pre da zaborave minuli takmičarske vikend. Naime, obe selekcije kragujevačkog kluba doživele su poraze na domaćem parketu. Rukometaši su izgubili od pančevačkog Dinama sa 35:29 (15:14), dok su rukometašice poražene od niške Naise, rezultatom 31:25 (17:10).

Bez prvog strelca ekipe Miloša Barudžića, rukometaši Radničkog bili su lak plen za raspoložene Pančevce, koji su slavili sa šest golova razlike – 35:29 (14:15).

Dobro su se Kragujevčani držali u prvih pola sata igre, imali konstatno vođstvo koje je u par navrata dostizalo i tri gola prednosti, ali su u nastavku utakmice dopustili gostima da razigraju i preuzmu kontrolu nad rezultatom. Kako se bližio kraj utakmice, tako su Pančevci dodavali gas, dok su Šumadinci sve više posustajali.

Epilog svega je drugi uzastopni poraz ekipe trenera Zlatka Petronijevića na domaćem terenu, koji se, doduše, nije previše odrazio na njen plasman na tabeli. Kragujevčani su ostali na deobi pete pozicije sa šest bodova, koliko je sakupila i leskovačka Dubočica 54.

U odsustvu Miloša Barudžića, ulogu prvog strelca u kragujevačkom timu preuzeo je Petar Panić sa 12 postignutih golova. Duplo manji golgeterski učinak imali su Boško Stanisavljević i Stefan Stanojev sa po 6 pogodaka.

Marko Perović je sa 12 postignutih golova bio najefikasniji u pobedničkom timu a pratili su ga Vael Trabelsi i Stefan Ilić su po 5.

Rukometašice Radničkog su neočekivano lako poražene od niške Naise u utakmici 4. kola Super lige Srbije sa 31:25 (17:10).

Predvođene bivšom „prvom violinom“ kragujevačkog tima Teodorom Veličković, Nišlijke su bez većih problema došle do celog plena u „Jezeru“. Da će oba boda završiti na kontu gostujuće ekipe moglo se naslutiti već po ishodu prvog poluvremena, koje su Nišlijke okončale sa čak sedam golova prednosti – 17:10.

Pokušale su Kragujevčanke da uhvate rezultatski priključak u nastavku, u jednom trenutku su prišle na „minus pet“ (21:16), što se ispostavilo kao vrhunac njihovog otpora na ovoj utakmici.

Željana Radaković je sa 9 postignutih golova bila najefikasnija u kragujevačkom timu, dok je na drugoj strani odskočila već pomenuta Teodora Veličković sa 8.

Kragujevčanke su ovim porazom ostale pri dnu tabele sa dva osvojena boda nakon četiri odigrana kola.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog očekuje gostovanje šabačkom Medicinaru, dok će rukometaši dočekati Partizan.